Koroanvirüs Tiktok’a yaradı! TikTok indirilme rekorları kırıyor!

Koronavirüs sürecinde evlerine kapanan insanlar kendilerini TikTok’a vermiş gibi görünüyorlar. Zira TikTok kısa süre 2 milyar indirilmeye ulaştı.

Koroanvirüs Tiktok’a yaradı! TikTok indirilme rekorları kırıyor!

Dünya 2020’nin başından beri koronavirüs salgınıyla mücadele ediyor. Çin’in Wuhan eyaletinde bir hayvan pazarında ortaya çıkan virüs yalnızca 3 ay gibi kısa bir süre içerisinde tüm dünyaya yayılmıştı.

Bu süreçte aynı Türkiye’de olduğu gibi pek çok ülkede halka evlerine kapanma çağrıları yapıldı. Hatta bazı bölgelerde uzun süreli sokağa çıkma yasakları ilan edildi. Koronavirüs salgını yüzünden evlerine kapanan insanlar doğal olarak kendilerini oyuna, dizilere ve sosyal medyaya verdiler.

Koroanvirüs Tiktok’a yaradı! TikTok indirilme rekorları kırıyor! - Resim : 1

Koroanvirüs Tiktok’a yaradı! TikTok indirilme rekorları kırıyor!

Koronavirüs salgını döneminde en çok sükse yapan sosyal medya uygulaması ise TikTok oldu. İnsanların kısa videolar çekerek paylaştıkları TikTok platformu son olarak 5 ay öncesinde 1.5 milyar aboneye sahipti. Bu 5 aylık süreçte TikTok abone sayısını 3’te 1 oranında arttırarak 2 milyar aboneye ulaştı. Yani basit bir hesaplamayla TikTok günlük olarak 3.3 milyon indirilme sayısına ulaştı. Bu gerçekten de yabana atılacak bir başarı değil.

Öte yandan insanların TikTok’a karşı hala mesafeli oldukları gerçeğini de atlamamamız gerekiyor. Nedense pek çok kişi TikTok’u kullandığını söylemeye çekiniyor. Nasıl oldu bilinmez ama insanlar bu uygulamaya karşı hali ön yargılılar. Büyük bir ihtimalle bu ön yargıların nedeni TikTok üzerinde paylaşılan içerikler olabilir. Peki sizin bu konudaki fikriniz ne?