Sosyal Medya

Meta sanal gerçeklik gözlüklerine daha fazla yatırım yapacak

Mark Zuckerger, The Joe Rogan Experience podcast'inde Meta'nın bir sonraki sanal gerçeklik başlığını Ekim ayında piyasaya süreceğini onayladı.

Meta sanal gerçeklik gözlüklerine daha fazla yatırım yapacak

Zuckerberg açıkça bir ürün adından bahsetmese de, "Project Cambria" kod adlı kulaklıkla ilgili önceki raporlarla benzerlikleri olan bir cihazı tanımladı. Şirketin ürünü muhtemelen geçen yıl Ekim ayının sonlarında gerçekleşen ve bu yıl yine aynı zamanlarda yapılması planlanan yıllık Connect etkinliği etrafında gerçekleştireceğini söyledi.

The Information tarafından daha önce yayınlanan bir rapora göre, Reality Labs çalışanları yeni kulaklığı "yüz için dizüstü bilgisayar" veya "yüz için Chromebook" olarak tanımladı. Bildirildiğine göre,  kulaklık karma gerçeklik deneyimlerini sağlayan dışa bakan kameralara sahip olacak. Ayrıca, Zuckerger yayında, meta veri deposundaki kullanıcıların avatarlarının ifadelerini yansıtmalarına ve gerçek hayatta nereye baktıklarını göstermelerine izin verme yeteneğine sahip olacağını söyledi.

Meta sanal gerçeklik gözlüklerine daha fazla yatırım yapacak

The Verge'in belirttiği gibi, Zuckerberg konukluğu sırasında bu özellikleri de doğruladı. Kulaklığın özelliklerinin sanal gerçeklikte bir tür göz temasına izin verdiğini ve kullanıcıların ifadelerini ister gülümsüyorlar, ister kaşlarını çatıyorlar veya somurtuyorlar olsun gerçek zamanlı olarak avatarlarına çevirebileceğini söyledi.

Meta şefi fiyatlandırma ve diğer sürüm ayrıntılarına girmedi, ancak cihazın Ağustos başında fiyat artışı alan Quest 2'den çok daha pahalı olması bekleniyor. Bloomberg, Temmuz ayında, yaklaşmakta olan cihazın Meta Quest Pro olarak adlandırılacağını ve 1.000 dolardan fazlaya mal olacağını bildirdi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.