Snapchat+ 5 milyon aboneye ulaştı

Snapchat'in en özel kullanıcılarına yönelik abonelik hizmeti hızla büyümeye devam ediyor.

Snapchat+ 5 milyon aboneye ulaştı

Snap perşembe günü yaptığı açıklamada, hayranlara özel özellikler sunan premium hizmet Snapchat+'ın 5 milyondan fazla ücretli aboneye sahip olduğunu duyurdu.

Bu dönüm noktası, geçen haziran ayında başlatılan hizmetin nisan ayında 3 milyon kayıt sayısını geçmesinin ardından geldi. Bu, her ay Snapchat kullanan 750 milyon kişinin sadece küçük bir kısmı ancak reklam dışı gelir kaynaklarını artırmak isteyen şirket için bu önemli bir sayı. Bloomberg'in işaret ettiği gibi Snap CEO'su Evan Spiegel, "orta vadeli hedefinin" 10 milyon ödeme yapan kullanıcıya ulaşmak olduğunu söylüyor.

Snapchat+ 5 milyon aboneye ulaştı

Snapchat, kullanıcıları ayda 4 dolarlık hizmete kaydolmaya ikna etmek için üretken yapay zeka araçlarını ve diğer özel özellikleri kullandı. Şirket, MyAI sohbet robotunu ve yakın zamanda üretken AI selfie özelliğini ilk kez tanıttığında, araçlar başlangıçta ödeme yapan abonelerle sınırlıydı. Arkadaşlarınızın Hikayenizi kaç kez görüntülediğini kontrol etme yeteneği ve özel Bitmoji özelleştirmeleri gibi diğer avantajlar, uzman kullanıcıların ilgisini çekmeyi amaçlıyor.

Snapchat+'ın göreceli başarısı, Elon Musk'un zor durumdaki sosyal medya şirketinin işini yeniden canlandırma stratejisinin odak noktası haline getirdiği X Premium'la tezat oluşturuyor. X, abone sayısını resmi olarak yayınlamadı ancak Mashable'a konuşan bir araştırmacı, yakın zamanda bu sayının bir milyonun altında olduğunu tahmin etti.