Snapchat yeni özelliği ile sahalara geri döndü!

Bir dahaki sefere bir Snapchat videosu için bir film müziği seçmek istediğinizde tereddüt etmenize gerek kalmayabilir.

Snapchat yeni özelliği ile sahalara geri döndü!

Snap, klipleri daha hızlı üretmenize yardımcı olan otomatik Sounds özelliklerini kullanıma sunuyor. Ses Önerileri size kullanmakta olduğunuz artırılmış gerçeklik Lensiyle alakalı müzik önerir. Örneğin bir ekmek Lensi deneyin ve en popüler genel parçaların yanı sıra size tostla ilgili birçok şarkı da önerildiğini göreceksiniz.

Bu arada Sounds Sync, Sounds koleksiyonundaki melodilerin ritmiyle senkronize montaj videoları oluşturuyor. Bunun için dört ila 20 fotoğraf veya videoya ihtiyacınız var, ancak şarkıların senkronizastonu hakkında strese girmeden bir tatili veya sosyal geziyi özetlemenize yardımcı olabilir.

Her iki özellik de şu anda hem ABD'deki için hem de dünya çapında iOS kullanıcıları için kullanıma sunuldu. Android kullanıcıları da Ses Önerilerini hemen kullanabilirler, ancak Sounds Sync'i denemek için Mart ayına kadar beklemeleri gerekecek.

Snapchat yeni özelliği ile sahalara geri döndü!

Snap gelecek hedefleri konusunda hiç de utangaç değil: video oluşturmak ne kadar kolaysa, Snapchat'te gönderi paylaşma olasılığınız o kadar yüksektir. Bu kullanıcılar için olduğu kadar sanatçılara da yardımcı olmakla ilgili: Snap müzik stratejisi lideri Manny Adler, bunun müzisyenler için, birinin videosunda dinledikten sonra tam şarkıları çalacak dinleyicilere ulaşmak için "eşsiz bir fırsat" olduğunu iddia ediyor.

Tanıtımların zamanlaması Snap için oldukça isabetli oldu. Geçen yaz yaklaşık 1.300 işçiyi işten çıkarmasına rağmen aylık 750 milyon aktif Snapchat kullanıcısına ulaşan şirketin hedef kitlesi, çalkantılı geçen 2022'nin ardından büyümeye devam ediyor. Geçen sonbahar itibariyle aylık iki milyar aktif kullanıcıya sahip olan Instagram gibi rakiplerinden hala çok daha küçük olsa da, Sap sık sık özellikleri taklit edilen kalıcı bir rekabet yaratmayı başarıyor. Ses Önerileri ve Eşitleme gibi küçük eklemeler, Snap'in bu büyümeyi sürdürmesine yardımcı olabilir.