Sosyal Medya

Şok iddia! Elon Musk Twitter'ı 3. Dünya Savaşı yüzünden almamış!

Twitter'ın avukatları, Elon Musk'ın bot hesaplar değil, ’3. Dünya Savaşı' nedeniyle anlaşmadan çekilmek istediğini söylüyor

Şok iddia! Elon Musk Twitter'ı 3. Dünya Savaşı yüzünden almamış!

Twitter'ın eski güvenlik şefinin ihbarı, şirketin Elon Musk ile olan yasal savaşını karmaşık hale getiriyor. Musk ve Twitter'ı temsil eden avukatlar, Pieter "Mudge" Zatko'nun iddialarının Elon Musk'ın 44 milyar dolarlık Twitter satın alma taahhüdünden kurtulmak için davaya eklenip eklenmeyeceğini belirleyecek bir duruşma için Salı günü mahkemede bir araya geldi.

Duruşma, herhangi bir Twitter temsilcisinin Zatko'nun şikayetini halka açık olarak ele aldığı ilk seferlerden biriydi. Zatko'nun halka açılmasından bu yana iki hafta içinde Twitter, iddiaların özü konusunda büyük ölçüde sessiz kaldı.

Duruşma sırasında Twitter'ın avukatları Zatko'yu hoşnutsuz bir çalışan olarak göstererek, şirketle "ezmesi gereken büyük bir baltası" olduğunu ve "Twitter'da spam'den sorumlu olmadığını" söyledi. Onu "birleşme anlaşmasına bağlamak için ihbar şikayetini yapılandırmakla" suçladılar.

Şok iddia! Elon Musk Twitter'ı 3. Dünya Savaşı yüzünden almamış!

(Zatko'nun avukatları daha önce “Musk'a fayda sağlamak” için halka açıklama yapmadığını söylemişti.) Twitter'ın avukatları, şirketin gevşek güvenlik uygulamalarının ulusal güvenliğe zarar vermiş olabileceği veya CEO Parag Agrawal'ın Zatko'ya yalan söylemesini söylediği iddialarını ele almadı.

Twitter'ın avukatları, Musk'ın Zatko'nun şikayeti kamuya açıklanmadan önce anlaşmayı bitirmek için nedenler aradığını öne sürdü. Bir noktada, Twitter'ın avukatı Musk'ın Morgan Stanley'deki bankacısına gönderdiği 3 Mayıs'ta bir metin mesajından alıntı yaptı:

"Birkaç gün yavaşlayalım… 3. Dünya Savaşı'na gireceksek Twitter satın almak mantıklı olmaz" dedi. "Bu yüzden Bay Musk Twitter'ı satın almak istemedi, botlarla ilgili bu şeyler, mDAU [paraya çevrilebilir günlük aktif kullanıcılar] ve Zatko hepsi bahane."

Öte yandan Musk'ın avukatları, Zatko'nun bir zamanlar ABD hükümet yetkilisi pozisyonu teklif edilmiş olan "süslü" bir yönetici olarak lanse etti. Musk'ın Zatko'nun şikayetiyle "hiçbir ilgisi olmadığını" ve Twitter'ın kasıtlı olarak zarar verici bilgileri gizlediğini söylediler.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.