Sosyal Medya

Meta Connect için tarih belli oldu

Şirketin artırılmış ve sanal gerçekliğe ayrılmış yıllık etkinliği Meta Connect'e bir aydan biraz fazla bir süre kaldı.

Meta Connect için tarih belli oldu

Mark Zuckerberg, Facebook'ta yaptığı bir paylaşımda, yeniden adlandırılan etkinliğin 11 Ekim'de gerçekleşeceğini duyurdu.

Geçen yıl olduğu gibi, etkinlik sanal olacak ve Reality Labs'ın Facebook sayfasında canlı yayınlanacak. Şimdilik, mevcut birkaç resmi ayrıntı daha var. Meta Connect web sitesi, konuşmacılar hakkında daha fazla bilgi ve günün programının "yakında geleceğini" söylüyor. Ama biz zaten ne bekleyeceğimizi biraz biliyoruz. Meta'nın sonunda Meta Quest Pro olarak adlandırılabilecek yeni üst düzey VR kulaklığı olan Project Cambria'yı göstermesi bekleniyor. Facebook gönderisinde Zuckerberg, neredeyse tamamen gizlenmiş bir kulaklık taktığı bir fotoğrafla büyük ifşayı alay ediyor gibiydi. Zuckerberg ayrıca yakın zamanda kendi düşük çözünürlüklü VR benzerliği acımasızca sürüklendikten sonra Horizon avatarlarına "büyük güncellemeler" sözü verdi.

Ayrıca, Zuckerberg'in geçen sonbaharda Connect'te Facebook'un Meta olarak yeniden markalandığını duyurmasından bu yana şirketin ilk büyük VR etkinliği olacak. O sırada, metaverse ve sosyal ağın bu konudaki rolü konusundaki vizyonunu dile getirmeye çalıştı. Ancak bu vizyon her zaman net değildi. Ve bir "metaverse" fikri hala bir kafa karışıklığı (ve bazen Zuckerberg'in avatarına verilen tepkinin kanıtladığı gibi) alay konusu olmuştur. Meta Connect ayrıca Zuckerberg'in yalnızca şirketin en yeni donanımını öne çıkarmak için değil, aynı zamanda nihai bir metaverse için heyecan yaratmaya çalışmak için en son fırsatı olacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.