Sosyal Medya

'Tek Kelimelik Tweet' akımı dünya gündemine oturdu

Dünyaca ünlü markalar dün başlatılan tek tweet akımına tüm hızıyla devam ediyor. Sosyal medya üzerinden kendi markasını tanıtan tek tweet akımı kısa sürede dünya gündemine oturdu.

'Tek Kelimelik Tweet' akımı dünya gündemine oturdu

Dünyaca ünlü markalar dün başlatılan tek tweet akımına devam ediyor. Sosyal medya kullanıcıları bu akımın anlamını merak etmeye başladı. Bu akıma katılanlar arasında CNN, Bloomberg, NASA, Starbuck Coffe gibi ünlü markalar da bulunuyor. Bizlerde teknolojioku.com olarak bu akıma katılarak destek verdik. 

Tek kelimelik tweet nedir?

OneWordTweet Challenge ismiyle başlatılan ve dünya üzerinde hızlı bir şekilde yayılan tek kelime akımı kısa süre içerisinde yüzbinlerce tweetin atılmasını sağladı. Etkinliği ilk olarak Starbuck, NASA, Microsoft gibi dev şirketler başlattığı öğrenildi. Türkiye'de de birçok ünlü kişi ve kurumun tek kelimelik tweet atmasıyla kısa süre içerisinde yüzbinlerce kişi onewordtweet etkinliğine katılmış oldu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.