Elon Musk, Twitter için çok önemli 3 yeni özelliği duyurdu

Elon Musk tarafından yapılan açıklamaya göre, popüler sosyal medya platformu 3 yeni özelliğe kavuşacak.

Elon Musk, Twitter için çok önemli 3 yeni özelliği duyurdu

Twitter’ı satın aldıktan sonra uzunca bir süre sadece sansasyonlarla adından bahsettiren Elon Musk, nihayet dikkatini işine vermişe benziyor. Nitekim ünlü sosyal medya platformunu sancılı bir sürecin sonunda satın alan Musk, şirketin genel merkezine elinde lavabo ile giriş yaparak daha ilk dakikadan dikkat çekmişti. Bu hamlesinin sebebini kısa sürede belli eden Musk, üst düzey yöneticileri kovmuş binlerce Twitter çalışanın da işine son vermişti.

Ancak ünlü milyarder şimdilerde biraz olsun durulmuşa benziyor. Son birkaç haftadır yeni bir skandala imza atmayan Elon Musk, dün paylaştığı bir tweetle birlikte Twitter’ın kazanacağı 3 yeni özelliği duyurdu. En önemli yenilik tabi ki karakter sınırlaması oldu. Elon Musk tarafından yapılan açıklamaya göre, çok kısa bir süre içerisinde tweet paylaşımlarında bulunan karakter sınırlaması genişletilecek.

Elon Musk, Twitter için çok önemli 3 yeni özelliği duyurdu

Mevcut versiyonda 280 olan karakter sınırının kaç olacağı şimdilik kesin olarak bilinmese de Elon Musk’ın önceki açıklamalarından yola çıkarak önemli bir artışın geleceğini söyleyebiliriz. Twitter CEO’su tarafından verilen ikinci müjde ise “Kaydet” butonu. Artık herhangi bir tweeti daha sonra görmek istediğiniz zaman bunun için paylaş menüsüne gidip oradan yer imlerine kaydet demenize gerek kalmayacak çünkü her tweetin üstünde doğrudan bu işe yarayacak olan bir kaydet butonu bulunacak.

Duyurulan son önemli yenilik ise tasarıma ilişkin olacak. Kesin çıkış tarihi henüz paylaşılmayan yeni tasarım sayesinde artık kullanıcılar takip ettikleri hesaplar arasında yana kaydırma yöntemiyle dolaşabilecekler. Bakalım Twitter’ın yeni özellikleri takipçilerinden nasıl bir geri bildirim alacak.