Twitter'da sular durulmuyor! Elon Musk işten çıkarmalara devam diyor!

Elon Musk'ın sahibi olduğu Twitter, yeni bir işten çıkarma gelişmesiyle gündeme çıktı. Sosyal medya platformu, içerik denetimini yürüten bölümlerindeki bazı personelleriyle yollarını ayırdı

Twitter'da sular durulmuyor! Elon Musk işten çıkarmalara devam diyor!

Twitter, Elon Musk döneminden itibaren gündemde daha sık yer edinmeye başladı. Veri sızıntıları ve Elon Musk'ın şirkete getirdiği yenilik ve değişiklikler derken işten çıkarma gelişmeleri de bir yandan devam ediyordu.

Şimdi ise Twitter, yeni bir işten çıkarma sürecine daha imza attı. Açıklamalara göre Twitter, içerik denetimi, dezenformasyon ve nefret söylemleri gibi konularında çalışan ekiplerinde personal kesintisi yapma kararı aldı.

Twitter'da personel kesintilerinin ardı arkası kesilmiyor 

Bugünkü işten çıkarma kararı ise Singapur ve İrlanda'nın başkenti olan Dublin şehrinde yer alan ofislerde çalışan personelleri etkiliyor. 

Elon Musk Twitter işten çıkarma

İşten çıkarılan kişilerin tam sayısı belli olmasa da "en az bir düzine" olarak belirtildi. Çıkarılan önemli kişiler arasında Asya-Pasifik bölgesinin "site bütünlüğü başkanı" Nur Azhar Bin Ayon ve gelir politikası işinden sorumlu yönetici Analuisa Dominguez yer alıyor.

5 bin kişi işten çıkarılmıştı 

Elon Musk, Twitter'ı 44 milyar dolara satın aldığında personel kesintilerine başlayacağını belirtmişti. Musk döneminden beri toplamda şirketin 7 bin 500 çalışanından 5 bin kişi işten çıkarıldı. 

Veri ihlalleri artmaya başladı

Endüstri analistleri, Musk'ın Twitter'ın başına geçtiğinden beri sosyal medya platformundan sızdırılan verilerin artmaya başladığını ifade etti.

Twitter sızıntı

Geçtiğimiz haftada 200 milyon Twitter kullanıcısının e-posta bilgileri sızdırılmış ve bunlar internette satışa çıkarılmıştı.

Bu sızıntıdan önce aralarında eski ABD Başkanı Donald Trump ve önemli kişilerin bilgilerinin yer aldığı başka bir veri ihlali yaşanmıştı. Bu sızıntı, 400 milyonu aşan kullanıcının kritik bilgilerini içeriyordu.