Telegram’ın yeni güncellemesi çok önemli bir özellik ile birlikte geldi

İnternet tabanlı anlık iletişim servisi Telegram, yeni güncellemesiyle adından söz ettirmeyi başardı. İşte detaylar.

Telegram’ın yeni güncellemesi çok önemli bir özellik ile birlikte geldi

Teknoloji dünyasında rekabetin yaşanmadığı bir alan yok diyebiliriz. Ancak bazı sektörlerde bu rekabetin daha ciddi boyutlarda yaşandığını bazılarında ise lider belli ikinci kim sorusunun sorulduğunu söylemek yanlış olmaz. İşte internet tabanlı anlık iletişim servisleri arasında da bu saydığımız ikinci türden bir rekabet söz konusu.

Kime “hangi iletişim uygulamasını kullanıyorsun” diye sorsak muhtemelen ilk vereceği cevap WhatsApp olacaktır. İşte karşısında bu kadar güçlü bir rakip olmasına rağmen hala oldukça başarılı işlere imza atan Telegram’a hayranlık duymamakta elde değil.

Telegram’ın yeni güncellemesi çok önemli bir özellik ile birlikte geldi

Şirket uzunca bir süredir Premium abonelik hizmeti veriyor. Ancak bu zamana kadar Premium hizmetini çok fazla öne çıkaracak özellikler sunmamıştı. Bununla birlikte şirket tarafından paylaşılan yeni iOS güncellemesi, Telegram Premium kullanıcıları için çok önemli bir özelliğin kapılarını aralıyor.

Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre, yeni güncelleme paketiyle birlikte kullanıcılara birçok yeni özellik sunuldu. Ancak bunların içerisinde en önemlisi ve en çok dikkat çekeni olarak nitelendirebileceğimiz “anlık çeviri desteği” özelliği yalnızca Premium kullanıcılarının ulaşımında olacak. İsminden de anlaşılacağı üzere bu özellik sayesinde artık kullanıcılar istedikleri dildeki mesajları anında ve eş zamanlı olarak kendi dillerine çevirebilecekler. Farklı dilden, farklı kültürden insanlarla sohbet etmeyi seven kişiler için muazzam bir kolaylık olan bu özelliğin, şimdilik sadece Premium kullanıcıları için geliştirilmesi, Telegram’ın Premium kullanıcı sayısını arttırmaya yönelik bir hamlesi olarak nitelendirildi.