TikTok Google’a rakip oluyor!

Favori sosyal medya platformlarından olan Tiktok’un gelecek yeni özelliği şaşırttı. Test aşamasında olan yeni özellik lider arama butonu Google’a rakip olacak. İşte haberin detayları.

TikTok Google’a rakip oluyor!

Hayatımızda büyük bir alana sahip olan sosyal medya platformları kendi bünyelerine yeni özellikler ekleyip kullanıcılarının beğenisine sunmaya devam ediyor. Son olarak ülkemizde sık sık tartışmalara konu olan kapatılması yönünde kampanyalar yapılan Tiktok’un test aşamasındaki yeni özelliği gündemde. Özelliğin içeriği ise Google’a rakip mi geliyor sorusunu akıllara getiriyor.

Yeni eklenecek olan özellikte yorum alanındaki bazı anahtar niteliğindeki kelimelere bağlantı eklenerek kullanıcı tarafından erişimini kolaylaştırmayı amaçlıyor. Kullanıcılar bu özelliği kullanarak ve anahtar kelimenin üstüne tıklayarak direkt arama sayfasına ulaşabilecek.

TikTok Google’a rakip oluyor!

Google tarafından geçtiğimiz günlerde oldukça önemli bir açıklama yapılmıştı. Bu açıklamada diğer sosyal medya platformlarının Google’ı tehdit ettiklerini söylenmişti ve bu bir itiraf niteliğindeydi. Şirketin üst düzey yöneticileri tarafından yapılan açıklamada genç kesimin % 40’lık bir bölümünün yemek yerleri aratırken Google’ı kullanmadıkları, Instagram ve Tiktok’u tercih ettikleri belirtilmişti.

Bunun dışında yapılan açıklamada kullanıcıların alışılmış deneyimlerden hoşlanmadığı da ifade edildi. Açıklamaya bakıldığında gençlerin bu sebeple Google’ı tercih etmediğini söylemek mümkün.

Tiktok’un yeni özelliği tam bu noktada devreye girecek. Google’ın açıklamalarını tasdikler nitelikte olan bu yeni özellikte kullanıcılar bir konuyu veya merak ettikleri herhangi bir şeyi Google’dan araştırmak yerine direkt olarak Tiktok’ta bulabilecek. Tiktok’un bu yeni hamlesi şimdiden büyük ses getirirken özellik eklendiğinde kullanıcılarından göreceği rağbet şimdiden merak uyandırıcı. Sizce yıllardır merak ettiğimiz her şeyin saniyeler içinde cevabını bulabildiğimiz Google, Tiktok’un gerisinde mi kalacak? Konu ile ilgili düşüncelerinizi yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.