TikTok oyun testlerinin sayısını arttırdı

TikTok, her şeyi fetheden uygulamasında daha geniş bir oyun testi başlattı.

TikTok oyun testlerinin sayısını arttırdı

Şirket kısa süre önce bazı pazarlardaki (ABD dahil) içerik oluşturucuların bir videoya Bağlantı Ekle düğmesine dokunup MiniOyun seçeneğini seçerek dokuz mini oyundan birini eklemeleri için bir yol ekledi. İzleyiciler bir oyuna bağlanan bir videoyla karşılaştıklarında, içerik oluşturucunun kullanıcı adının yanındaki bir bağlantıya dokunarak videoyu oynatmaya başlayabilirler.

Bir TikTok sözcüsü TechCrunch'a "Şu anda, üçüncü taraf oyun geliştiricileri ve stüdyoları ile entegrasyonlar yoluyla HTML5 oyunlarını TikTok'a getirmeyi araştırıyoruz" dedi. TikTok oyununun adı Mr.Aim Lab's Nightmare.TikTok'un girişimdeki diğer ortakları arasında geliştiriciler Voodoo, Nitro Games, FRVR ve Lotum yer alıyor.

TikTok oyun testlerinin sayısını arttırdı

Oyunların hiçbirinde şu anda reklam veya uygulama içi satın alma yok ve proje testin ilk aşamalarında. TikTok, içerik oluşturucuların içeriklerini nasıl (veya olup olmadığını) ve kullanıcıların oyunlarla nasıl etkileşime girdiğini öğrenmek istiyor. The Verge'in belirttiği gibi, kullanıcılar oyunlarını kaydedebilir ve yeni bir videoda paylaşabilir.

Son aylardaki raporlar, TikTok'un oyun oynamaya büyük bir adım atmaya hazır olduğunu ileri sürdü. Ana şirket ByteDance, geçen yıl oyun geliştiricisi Moonton Technology'yi satın aldı. TikTok, Disco Loco 3D adlı özel bir mobil oyun için Zynga ile iş birliği yaptı; Oyuncuların Feeding America'ya bağışları tetikleyebilecekleri Garden of Good adlı bir yardım oyunu, Haziran ayında TikTok'un ABD versiyonunda kullanıma sunuldu. TikTok daha önce Vietnam'da HTML5 oyunlarını test etmişti.

Diğer büyük teknoloji şirketleri, Apple, Google ve daha yakın zamanda Netflix de dahil olmak üzere, mobil oyunlara yöneldi. Facebook 2020'de bulut oyunlarına geçerken, Zynga elbette Facebook'un geniş erişimi sayesinde bir sosyal oyun devi haline geldi. Meta'nın uygulamalarında TikTok'un birçok özelliğini taklit etmeye çalıştığı bir sır değil, bu yüzden TikTok’u da Facebook'un oyun kitabından bir yaprak alma yolunda  görmek ilginç.