Sosyal Medya

TikTok'ta işler karıştı! CEO'dan beklenmeyen adım!

Kevin Mayer üç ay önce büyük umutlarla geldiği TikTok CEO'luk görevinden ayrıldığını açıkladı.

TikTok'ta işler karıştı! CEO'dan beklenmeyen adım!

ABD ile gerilim yaşayan ve bu ülkedeki varlığı tartışmalı hale gelen Çin merkezli ByteDance'ın sahibi olduğu TikTok'ta sular durulmuyor. Son olarak ABD başkanı Donald Trump'ın ülkedeki faaliyetlerini sonlandırması için süre verdiği sosyal medya platformu, şimdi de CEO'sunu kaybetti.

TikTok'ta işler karıştı! CEO'dan beklenmeyen adım!

Yaklaşık üç ay önce Mayıs ayında Disney'deki görevinden ayrılıp TikTok'a geçen Kevin Mayer, platformun politik bir hedef haline gelmesinin getirdiği baskılar sonucunda görevinden ayrıldığını açıkladı.

Çalışanlara yazılı bir açıklama gönderen Mayer, görevini bıraktığını duyurdu. Yapılan açıklama ise şirketin yönetimi Genel Müdür Vanessa Pappas'a geçmiş oldu.

Açıklamasında son günlerde yaşanan politik gelişmelerin çok keskin bir dönüşümden geçtiğini belirten Mayer, bu durumun önümüzdeki günlerde bir sonuca varacağını umut ettiğini söyledi.

Öte yandan ABD Başkanı'nın ülkedeki faaliyetlerini sınırlamak için 90 gün süre verdiği TikTok'un durumu önümüzdeki günlerde netleşecek. Şirketin ülkedeki operasyonları ya bir ABD firmasına devredilecek ya da faaliyetlerini sonlandıracak. Bu iki seçenek dışında farklı bir seçeneğin olmadığını da belirtelim.

Yorumlar
💠Gakk@💠
Tiktok çok kötü çağaların ahlakını bozi
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.