Sosyal Medya

Yok artık: Oracle da TikTok'a talip oldu!

Microsoft ve Twitter'dan sonra Oracle da TikTok'u satın almak isteyen ABD şirketleri kervanına katıldı.


Çin merkezli sosyal medya platformunun etrafındaki çember giderek daralıyor. ABD'de kullanımı ile ilgili bazı kısıtlamaların getirilmesi gündemde olan ve bir süre sonra Amerikan şirketlerinin iş yapma izinlerinin kalkacağı TikTok'a talep olanlar arasına Oracle da katıldı.

Yok artık: Oracle da TikTok'u satın almak istiyor!

Amerikan şirketleriyle iş yapması önümüzdeki aylarda yasaklanacak olan TikTok'un ABD operasyonlarının satılması gündemde idi. Önce Microsoft, ardından Twitter ile satış görüşmeleri yaptığı ortaya çıkan TikTok ile ilgilenen bir diğer ABD merkezli şirket ise Oracle oldu.

Konuyla ilgili iddia yine ABD merkezli bir gazete olan Financial Times'tan geldi. Gazetenin haberine göre daha çok kurumsal pazarda faaliyet gösteren bir şirket olan Oracle, Çin merkezli ByteDance ile TikTok'un ABD, Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda operasyonlarını satın almak için görüşmelere başladı. Konuyla ilgili olarak ByteDance ve Oracle yorum yapmayı reddetti.

Amerikan şirketleriyle iş yapmasının önünde engeller bulunan TikTok'un bu kararname yürürlüğe girdiğinde ne yapacağı bilinmiyor. Ancak bu tarz bir kararnamenin şirketi 'ya sat ya da terket' seçeneklerinden birini tercih etmek zorunda bırakacağı düşünülüyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.