TikTok’ta yeni dönem: Beklenen özellik sonunda geldi!

Sosyal medya dünyasının en önemli isimlerinden biri olan ve neredeyse her özelliği rakipleri tarafından kopyalanan TikTok, radikal bir tasarım hamlesine gidiyor.

TikTok’ta yeni dönem: Beklenen özellik sonunda geldi!

Sosyal medya dünyası pek çok önemli aktöre ev sahipliği yapıyor. Uzun bir süre Facebook önderliğinde gelişen sosyal medya sektörü, ilerleyen zamanlarda Instagram ve Snapchat gibi paylaşım platformları ile çok daha geniş bir kullanıcı kitlesine ulaştı. Tam artık sektör bu isimler arasında paylaşıldı, yeni bir isme yer yok denirken ortaya çıkan TikTok, tüm dengeleri alt üst ederek bir anda piyasanın tozunu dumanına kattı.

Çinli sosyal medya devinin gerek tasarımı gerek özellikleri şu ana kadar başta Instagram olmak üzere pek çok platformu etkilerken, TikTok’un tasarımından esinlenen şirketlerin yalnızca sosyal medya platformlarıyla sınırlı olmadığı Amazon tarafından paylaşılan son güncelleme ile anlaşılmış oldu.

TikTok’ta yeni dönem: Beklenen özellik sonunda geldi!

Öte yandan Çinli sosyal medya devi, kendisine bu ünü getiren dikey video tasarımına şimdi de yatay video izleme seçeneğini ekliyor. Aslında TikTok bir süre önce paylaştığı güncellemesiyle hem daha uzun video yükleme imkanının önünü açmış hem de videoların yatay izlenilebilmesini sağlamıştı. Ancak yatay moda geçmek için illa da telefonu yan çevirmek zorunda olunması, kullanıcıların tepkisini çekmişti. İşte Çinli şirket artık bu sorunu çözmüş durumda.

Bundan sonra yatay moda geçmek için tıpkı YouTube’da olduğu gibi bir tuş bulunacak ve bu tuşa basılmasıyla birlikte ilgili video yatay moda geçecek. Bakalım TikTok kullanıcılarının bu son güncellemeye tepkisi nasıl olacak?