Sosyal Medya

Twitter'dan sahte hesaplara ilk adım!

Twitter, bundan sonra sahte hesaplara karşı oldukça sert bir duruş sergileyecek. Şimdiden 20 milyona yakın hesap devre dışı bırakıldı.


Twitter yaklaşık 20 milyon sahte hesaba sonunda elini uzattı.

Sosyal medyanın en çok problem yaratan sorunlarından biri de sahte hesaplar. Bu konuda gerekli çalışmalara başlayan şirket, güvenlik kurallarını artırarak sahte hesaplara elini uzattı. Bundan böyle hesap açmak isteyen kullanıcılar, telefon numaralarından tutun birçok temel bilgiyi doğrulamak zorunda kalacak. 

Sahte hesap olduğu tespit edilen tüm hesaplar kapatılacak ve Twitter’da hesap açmak için hem e-posta hem de telefon onayı yapmak zorunda kalacak yeni kullanıcılar. Eh tüm bu hesaplar tabii ki de insanlar tarafından değil yapay zeka tarafından takip edilecek.

Kısacası artık sahte hesaplara nefes aldırmayı düşünmemekte firma. Ek olarak eğer sabit bir hashtag için arka arkaya tweet atıldığı tespit edilirse, yapay zeka devreye girerek hesabı devre dışı bırakacak.

Twitter'ın blog sayfasında yapılan açıklamada, Twitter'ın Mayıs 2018'de haftada 9,9 milyondan fazla, Aralık 2017'de 6,4 milyon, Eylül ayında ise 3,2 milyon spam veya otomatik hesap tespiti yaptığı ve kapattığı da belirtilmiş. Böylelikle sahte takipçi kasarak kendisini popi olarak tanıtan insanlardan da kurtulmuş olacağız. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.