Twitter Blue abonesi olmayan kalmasın! Özellik tüm dünyada yayınlandı

Elon Musk’ın başımıza sardığı Twitter Blue sistemi, sonunda tüm dünyada yayınlandı. İşte detaylar.

Twitter Blue abonesi olmayan kalmasın! Özellik tüm dünyada yayınlandı

Twitter CEO’su Elon Musk, şirketi daha da karlı hale getirmek adına sürekli yeni adımlar atıyor. Son olarak Twitter Blue ismini verdiği ücretli abonelik sistemini gündeme getiren ünlü iş insanı, sonunda bu özelliği tüm dünyaya servis etti. Türkiye’de de şu anda ulaşılabilir durumda olan Twitter Blue, abonesi olmanız halinde şimdilik yalnızca doğrulama rozeti, tweet düzenleme ve 1080p video yükleme gibi özellikleri kullanıcılarına sunacak.

Twitter Blue abonesi olmayan kalmasın! Özellik tüm dünyada yayınlandı

Reklamların yarı yarıya kaldırılması, uzun videolar yükleyebilme ve sonuçlar kısmında en üstte görünme gibi ayrıcalıklar ise ilerleyen dönemlerde kullanımda olacak.

Twitter’ın Twitter Blue abonesi olacak hesapları ise temelde üç farklı rozetle sınıflandırdığına şahit oluyoruz. Bunlardan devlet yetkilileri ve kamu kurum ve kuruluşlarına ait olan hesapları gri, özel şirketlere ait hesapları sarı ve bireysel kişileri mavi rozetle birbirinden ayırt etmek mümkün olacak.

Ancak söz konusu özelliğin şimdilik yalnızca web sürüm ve iOS işletim sistemine sahip olan cihazlarda geçerli olacağını ifade etmiş olalım. Yani Android bir akıllı telefonunuz varsa, Twitter Blue için biraz daha beklemeniz gerekecek. Zaten sistemin oturması için biz de bir süre daha beklemenizi öneriyoruz. Öyle ki demin de ifade etmiş olduğumuz gibi hemen abone olsanız dahi bazı ayrıcalıklardan faydalanmak için beklemeniz gerekecek.