Sosyal Medya

Twitter çok konuşulacak yeni özelliğini sundu!

Twitter, Spaces özelliğine ilgi çekici bir ayrıntı ekledi. Artık arkadaşlarınız neyi dinliyor takip edebileceksiniz.

Twitter çok konuşulacak yeni özelliğini sundu!

Twitter, Fleets özelliğiyle aynı kaderi paylaşmasın diye Spaces özelliğine odaklanıyor. Şirket, Clubhouse benzeri bir formatla sesli odalardan ibaret Spaces özelliğini kullanıma sunmuştu. Şimdi bu özelliğe daha gelişmiş bir deneyim eklemek amacıyla bazı güncellemeler ekliyor.

Yeni özellik, insanların neler yaptığını veya dinlediğini kaçırmak istemeyenleri memnun edecek. Twitter, Spaces'e gelen yeni özellikle arkadaşlarınız hangi sesleri dinliyor veya takip ediyor gözlemleyebileceksiniz.

Twitter Spaces arkadaşlarınızın neler dinlediğini görmenize olanak tanıyacak

Twitter, takip ettiğiniz kişilerin dinlediği ses odalarını size gösteren yeni bir "dinleme etkinliği" modunu deniyor. Şimdilik, özellik iOS ve Android'deki bazı kullanıcılarla sınırlı. Beta sürümünde her şey yolunda giderse özellik daha geniş bir sürümle sunulacak. 

Twitter ayrıca özelliğe gelişmiş bir detay daha ekliyor. Eğer dinlediğiniz şeyler başkaları tarafından görülsün istemiyorsanız özelliği kapatabilirsiniz. Bunun için Ayarlar aracına Spaces özelliğini gizli hale getirme seçeneği eklenecek. Spces özelliği varsayılan olarak açık olur. Bu da dinlediklerinizin diğerleri tarafından görülmesinin açık olacağı anlamına geliyor. 

Daha önce kullanıcılar, yalnızca ev sahipliği yapıyorlarsa takip ettikleri kişilerin dinlediklerini görüntüleyebiliyordu. Artık kullanıcılar, takip ettikleri kişilerin dinlediği her şeyi görüntüleyebilecek. Ayrıca Twitter, Spaces için daha fazla yardımcı sunucu ekleme yeteneğini genişlettiğini de duyurdu. Toplantı sahipleri artık bir oda için en fazla iki yardımcı ev sahibi atayabilecek. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.