Twitter için beklenen özellik sonunda geliyor

Twitter, iki hesap tarafından ortaklaşa yazılabilen tweet'ler ve bir AIM veya MySpace tarzı durum etiketi de dahil olmak üzere son zamanlarda birkaç deneysel özelliği test ediyor.

Twitter için beklenen özellik sonunda geliyor

En son numarası için Twitter, insanların tek bir tweet'i birden fazla resim, video ve GIF ile birleştirerek atabilmeleri için bir yol üzerinde çalışmaya başladı.

Twitter TechCrunch'a yaptığı açıklamada, “İnsanların formattan bağımsız olarak dört adede kadar medya varlığını tek bir tweet'te birleştirmesine olanak tanıyan yeni bir özelliği test ediyoruz. İnsanların Twitter'da daha fazla görsel sohbet ettiğini ve 80 karakterin ötesinde Twitter'da kendilerini daha yaratıcı bir şekilde ifade edecek formatlarla bu konuşmaları daha heyecanlı hale getirmek için resimler, GIF'ler ve videolar kullandığını görüyoruz." dedi.

Twitter için beklenen özellik sonunda geliyor

Uygulama araştırmacısı Alessandro Paluzzi, daha önce bu tweetleri kendi ortamında görmemiş olsak da, daha önce tweet oluşturucunun çeşitli medya biçimleri eklerken nasıl göründüğünün ekran görüntülerini paylaşmıştı. Fotoğrafları, videoları ve GIF'leri ekleme ve kaldırma ve bunların sırasını karıştırma seçeneğiyle, bir tweet'e birden fazla resim eklemeye yönelik mevcut yönteme benziyor. Ancak tek bir tweet'te birden fazla video veya GIF'e sahip olmak dağınık bir görüntü verebilir ve insanların internet veri planlarınında aşıma neden olabilir.