WhatsApp süreli mesaj özelliğini bir ileri seviyeye taşıyor

Dünyanın en çok kullanılan haberleşme uygulamalarından biri olan WhatsApp, son derece ilginç bir özellik üzerinde çalışıyor.

WhatsApp süreli mesaj özelliğini bir ileri seviyeye taşıyor

WhatsApp’ın dünyanın en çok kullanılan internet tabanlı anlık haberleşme servisi olduğu tartışmasız bir gerçek. Her ne kadar yakın zamanda karşısına Telegram, Viber, Signal gibi ciddi rakipler çıksa da, Amerikalı teknoloji devinin koltuğu bir hayli sağlam. Üstelik şirket neredeyse her hafta duyurduğu yeni özellikleri sayesinde rakiplerinin kendisine yaklaşmasına bile müsaade etmiyor.

En son sohbetlere verilen emojili tepkilerdeki sınırlamayı kaldırarak kullanıcılarının gönüllerini çalan WhatsApp, şimdide süreli mesaj tecrübesini bir üst seviyeye taşıyor. Bilindiği üzere şu an ki haliyle istediğiniz bir kişi veya gruba belli bir süreyle sınırlı olmak üzere tek bir mesaj atabiliyorsunuz. Başta belirlediğiniz sürenin dolmasıyla birlikte ise bu mesajınız otomatik olarak siliniyor.

WhatsApp süreli mesaj özelliğini bir ileri seviyeye taşıyor

Bununla birlikte yeni özellik sayesinde, artık belirlediğiniz herhangi bir kişi ile yaptığınız bütün görüşmeler süreli mesaj özelliğiyle gönderilebilecek. Bunun manası, kullanıcı listenizden seçtiğiniz ve süreli mesaj olarak ayarladığınız sohbetiniz, sizin başta belirlediğiniz sürenin dolmasıyla tamamen tarih oluyor. Bu da her mesajı tek tek süreli olarak ayarlamakla uğraşmanızın önüne geçiyor.

Görüldüğü üzere WhatsApp’ın yeni özelliği son derece pratik ve bir o kadar da kullanışlı. Tabi yine de genel kullanıma sunulmadan nasıl bir deneyim olacağını söylemek doğru olmaz. WhatsApp’ın yeni özelliği hala test aşamasında ancak önümüzdeki günlerde tüm kullanıcıların beğenisine sunulması bekleniyor.