Twitter iOS uygulamasına özel bir tasarım getiriyor!

Twitter şu anda iOS uygulamasına özel bir tasarım üzerinde çalışıyor. İşte detaylar.

Twitter iOS uygulamasına özel bir tasarım getiriyor!

Twitter, iPhone cihazlar için yeni bir tasarım deniyor. Bugün iPhone cihazlarınızda farklı bir Twitter tasarımı ile karşılaşabilirsiniz. Tasarımda değişikliğiyle ilk dikkat çeken şey fotoğraflara, videolara ve GIF'lere özel geliştirilen yeni bir zaman çizelgesi tasarımı. Twitter bugün, potansiyel bir tam sürümden önce bu yeni tasarımı iOS'ta test ettiğini doğruladı.

iOS için Twitter'daki yeni zaman çizelgesi tasarımı, görüntüleri, videoları ve GIF'leri tam geniş boyutlarda sunaca. Bu değişiklik esasen iOS için Twitter'a kenar boşluklarını ortadan kaldıran uçtan uca bir tasarım kazandırıyor. Twitter konuyla ilgili: "Özelliği şimdi iOS'ta test ediyoruz. Fotoğraflarınız, GIF'leriniz ve videolarınız için daha fazla alana sahip olabilmeniz için zaman çizelgesinin genişliğini kapsayan uçtan uca Tweetler sunuyoruz" ifadelerini kullandı.

Twitter, iOS uygulaması için yenilenmiş bir tasarım sunuyor

Twitter'ın bu yeni tasarımı tüm kullanıcılara ne zaman sunup sunmayacağı şu anda belli değil, zira özellik şimdilik sadece "test" aşamasında. Sosyal medya devi daha önce de iOS uygulamasına özel olarak bazı değişiklikler denemişti. Özelliğin Android cihazlara gelip gelmeyeceği ile ilgili ise herhangi bir açıklama yok. 

Bu yılın başlarında Twitter, fotoğraf algoritmasındaki bir hata ile uğraşmıştı. Algoritma beyaz insanları ön plana çıkarıyor, siyahi insanları gizliyordu. BU problem üzerine odaklanan sosyal medya devi zaman çizelgesinde tam boyutlu görüntüleri göstermeye başlamıştı. Siz Twitter'daki bu tasarım değişikliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Zaman çizelgesi için yeni uçtan uca tasarımı mı tercih edersiniz? Yorumlarda bize bildirin.