Twitter kafayı Elon Musk'a taktı! Bu da mı suç?

Son zamanların en hararetli satın alma süreçlerinden biri olan Elon Musk’ın Twitter’ı satın alma planı, daha uzun bir süre konuşulacak gibi görünüyor.

Twitter kafayı Elon Musk'a taktı! Bu da mı suç?

Gerek teknoloji gerekse de iş dünyasının son zamanlarda pür dikkat izlediği bir süreçti Elon Musk’ın Twitter’ı satın alma süreci. İlk etapta şirketin %9,2’sini satın alan daha sonra ise kalanına talip olan dünyanın en zengin insanı Elon Musk, yaklaşık 44 milyar dolar karşılığında anlaşmayı sağlamış ancak sonrasında Twitter’da yer alan bot hesapların kendisine söylenenden çok daha fazla olduğu düşüncesiyle anlaşmayı tek taraflı olarak feshetmişti.

Bununla birlikte Twitter, Elon Musk’ın böyle bir şeye tek başına karar veremeyeceğini ve yükümlülüklerini yerine getirmesi gerektiğini söyleyerek ünlü milyardere karşı dava açtı. Ancak dava dosyasındaki şikayetlerden biri olarak bugün ortaya çıkan bir suçlama, Twitter’ın bu işi ne kadar ciddiye aldığının da göstergesi niteliğinde.

Twitter kafayı Elon Musk'a taktı! Bu da mı suç?

Geçtiğimiz haftalarda yani henüz bu sürecin ortalarında, Twitter CEO’su platformdaki bot hesapların sayısının hesaplanma yöntemine ilişkin bir takım açıklamalar yapmış, Elon Musk ise bu gönderiye yalnızca “kaka” emojisiyle karşılık vermişti.

İşte Twitter yönetimi, bu emojinin ünlü şirketin CEO’suna yapılmış bir hakaret olduğunu belirterek dava dosyasına bu emojili tweet’i de koydu. Bu durumun ortaya çıkmasının üzerine bir tweet daha atan Elon Musk, bu defa söz konusu emojinin “saçmalık” manasına geldiğini söyledi. Bakalım mahkeme bu konuda hangi tarafı haklı bulacak?