Sosyal Medya

Twitter nihayet beklenen özelliğini sundu!

Twitter, nihayet platformuna Google Kimliği ve Apple Kimliği ile giriş yapma seçeneğini ekledi.

Twitter nihayet beklenen özelliğini sundu!

Twitter, kullanıcıların hesap oluşturmasına ve Apple veya Google hesaplarıyla ağda oturum açmasına olanak tanıyan üçüncü taraf oturum açma desteğini tanıttı. Şu anda Apple veya Google hesabınızı mevcut bir Twitter hesabına bağlamanın bir yolu yok gibi görünüyor. Bu nedenle üçüncü taraf girişi, şimdilik bu özellik kullanılarak oluşturulan hesaplarla sınırlı.

Özellik geçen ay Twitter beta sürümünde ortaya çıkmıştı. Şimdi ise daha geniş bir kullanıma sunuldu. Artık Apple kimliğinizle veya Google kimliğinizle bir Twitter hesabı oluşturabilirsiniz. Google kimliğinizde oturum açtığınızda profil resminiz dahi otomatik olarak Google fotoğrafınız olarak güncellenir.

Twitter, Apple ve Google Kimliği ile oturum açma özelliğini sundu

Şu anda, oturum açma deneyimi her kullanıcı için mevcut değil. Google ile oturum açmak iOS, Android ve Web'de mümkün, ancak Apple ile oturum açmak şu anda yalnızca iOS ile sınırlı. Twitter Desteğine göre web desteği yakında gelecek. Yani şimdilik Mac için Twitter masaüstü uygulamasının mevcut sürümü, her iki oturum açma yöntemini de desteklemiyor. Android'de, Apple ile oluşturulmuş bir hesapta oturum açmak mümkün görünmüyor. Apple ile Devam Et düğmesi sunulmuyor.

Ayrıca, hesabınızı bir Apple girişi ile oluşturduktan sonra, sayfa mevcut şifrenizi istediğinden şifrenizi değiştirmeniz şimdilik mümkün değil. Bir Twitter destek sayfası, "Google kullanıcıları, hesaplarının bağlantısını kestikten sonra bir şifre sıfırlama işlemi gerçekleştirebilir" ifadelerini kullandı. 

Google ile Giriş Yap ve Apple ile Giriş Yap özelliğinin aynı anda başlatılması tesadüf değil. Apple'ın App Store yönergeleri, uygulama herhangi bir üçüncü taraf girişine izin veriyorsa, Apple'ın da bir seçenek olarak gösterilmesini söylüyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.