Sosyal Medya

Twitter, Rus asker faaliyetlerini raporlayan hesaplar hakkında işlem başlattı

Rusya Ukrayna krizi resmi olarak savaşa dönüşmüş durumda. Twitter da bu hassas konuda adımlar atmaya başladı. Bazı hesaplar hakkında işlem başlatıldı.

Twitter, Rus asker faaliyetlerini raporlayan hesaplar hakkında işlem başlattı

Twitter, Ukrayna işgalinin ortasında Rus askeri faaliyetlerini paylaşan hesapları yanlışlıkla kaldırdığını kabul etti. Şirket şimdi sildiği bazı hesapları geri yüklüyor.

Twitter bazı hesaplar için işlem başlattı. Platform manipüle edici sayfaları askıya aldı. Rusya Ukrayna krizi resmi olarak savaşa dönüştü. Böyle hassas bir konuda da Twitter platformda adeta sıkı denetim başlattı.

Twitter, Rus asker faaliyetlerini raporlayan hesaplar hakkında işlem başlattı

Bir Twitter sözcüsü TechCrunch'a yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Politikalarımızı ihlal eden hesapları proaktif olarak izliyoruz. Bu durumda hatalı olarak birkaç hesap üzerinde yaptırım eylemi gerçekleştirdik. Bu eylemleri hızlı bir şekilde gözden geçiriyoruz ve erişimi yeniden etkinleştirdik. "Bölgeden gelen manipüle edilmiş medyayı izlemenin yanı sıra Twitter, Ukrayna krizine hesapların nasıl güvence altına alınacağına ilişkin ipuçlarıyla da yanıt verdi. Ukrayna'nın web siteleri son birkaç hafta içinde siber saldırılara maruz kaldı ve özellikle ülkeden haber ve görüntü paylaşan sosyal medya hesapları da hedef alınabilir.

Yorumlar
SudlcxhGbj
ZpybzkCusu Stdudj Dsydgdix
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.