Sosyal Medya

Twitter saldırganları yakalandı

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan ve birçok ünlü ismin Twitter hesaplarının ele geçirilmesiyle sonuçlanan Twitter saldırısı ile ilgili 3 kişi yakalandı ve bunlardan ikisi gözaltına alındı.


Ünlü hesapları ele geçiren ve bu hesaplar üzerinden Bitcoin toplayan 3 siber saldırgan yapılan operasyonla ele geçirildi. ABD Adalet Bakanlığı, aralarında eski ABD Başkanı Barack Obama ve Microsoft'un kurucusu Bill Gates'in de olduğu birçok ismin Twitter hesaplarının ele geçirilmesi olayıyla ilgili üç şüpheli hakkında iddianame hazırlandığını açıkladı.

Twitter saldırganları yakalandı

Adalet Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada Chaewon lakaplı 19 yaşındaki İngiliz genç Mason Sheppard ve Orlando’da yaşayan Rolex lakaplı 22 yaşındaki Nima Fazeli, Twitter saldırısıyla ilgili suçlanıyor.Adalet Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada Chaewon lakaplı 19 yaşındaki İngiliz genç Mason Sheppard ve Orlando’da yaşayan Rolex lakaplı 22 yaşındaki Nima Fazeli, Twitter saldırısıyla ilgili suçlanıyor. Üçüncü şüphelinin ismi ise açıklanmadı.

Yapılan suçlamalara göre bu siber saldırı sırasında saldırganlar 100 bin dolar değerinde Bitcoin topladılar.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.