Twitter'dan beklenmedik Türkiye açıklaması!

Google ve TikTok'un ardından Twitter, ülkemizde resmi olarak bir şirket kurduğunu açıkladı. İşte konuyla ilgili tüm detaylar.

Twitter'dan beklenmedik Türkiye açıklaması!

Geçtiğimiz günlerde sürekli çökme haberleri ile konuşulan sosyal medya platformu Twitter, ülkemizde resmi olarak bir şirket kurdu.

Twitter zaten daha öncesinde Türkiye'de yasal bir temsilcilik bulunduracağını açıklamıştı. Şirketin kurucusunun ABD merkezli T.I. Red Wing LLC adlı şirket olduğu ve temsilciliğin başına ise ABD'de yaşayan Kevin Cope getirildiği öğrenildi.

Konu ile ilgili olarak internet hukuku uzmanı Prof. Dr. Yaman Akdeniz, Twitter üzerinden "Sosyal medya platformları Türkiye'de yasal temsilcilikler bulunduracaklarını açıkladıktan sonra Google, TikTok ve Twitter limited şirketler kurdular ve bu şirketlerin bilgileri Ticaret Sicili Gazetesinde yayınlandı. Facebook ve diğerleri ise henüz şirket oluşturmadı." paylaşımını yaptı.

Twitter'dan beklenmedik Türkiye açıklaması! - Resim : 1

 

Twitter'ın 10.000TL sermayesi var

Prof. Dr. Yaman Akdeniz'in paylaştığı verilere göre TikTok'un Türkiye'de yaptığı sermayenin değeri 100 bin Türk Lirası, Google'ın Türkiye sermayesinin değerinin ise tam 150 bin Türk Lirası iken, Twitter'ın yaptığı sermayenin değerinin ise 10 bin Türk Lirası olduğu ortaya çıktı.

Ayırca Twitter'ın kurduğu şirketin konumunun İstanbul Şişli'de olacağı kesinleşti Tüm bu şirketlerin aksine Facebook, halen Türkiye'de şirket kurmuş değil.