Sosyal Medya

Twitter ücretli abonelik işini abartabilir! Neredesin Musk?

Twitter'ın liderliği ve kullanıcıları arasında temel bir ayrım varsa, bu bir düzenleme düğmesinin varlığı veya yokluğu ile ilgiliydi.

Twitter ücretli abonelik işini abartabilir! Neredesin Musk?

Şirket, yaşamının büyük bir bölümünde, kullanıcıların tweet'leri yayınlandıktan sonra değiştirmelerine karşı çıktı. Bu az ya da çok bu perşembe gününden itibaren değişiyor, çünkü Twitter gerçekten de kullanıcılarına bir düzenleme düğmesi sunacağını duyurdu. The New York Times'ın bildirdiği gibi, bir mesajın karakter sınırını 140 karakterden 280 karaktere iki katına çıkardığı 2017'den bu yana platformun çalışma biçimindeki en temel değişimi işaret ediyor.

Twitter yaptığı açıklamada, bir düzenleme düğmesinin varlığının tweet atma eylemini biraz daha az stresli hale getirmesini umduğunu söyledi. Ne yazık ki, düğme henüz platformun birkaç yüz milyon kullanıcısına sunulmaya hazır değil ve şu anda hala çalışanlar tarafından test ediliyor.

Twitter ücretli abonelik işini abartabilir! Neredesin Musk?

Bu ayın ilerleyen günlerinde, akış içi reklamları kaldırmak ve değiştirmek isteyebileceğiniz bir tweet'i herkes tarafından görülmeden önce geri almak için ayda 5 dolar ödeyen Twitter Blue kullanıcılarına erişim verilecek. Şirket, testin tek bir ülkede yerelleştirileceğini ve şirketin özelliğin amaçlandığı gibi kullanıldığından emin olabilmesi için dünya çapında yavaş yavaş genişleyeceğini de sözlerine ekledi.

Twitter'ın bir düzenleme düğmesine bu kadar uzun süre direnmesinin nedenlerinden biri, kötü oyuncuların sistemi kötüye kullanma riskiydi. Örneğin, yaygın olarak retweet edilen veya başka sitelere gömülen bir tweet'i değiştirerek, destekçilerinin amaçlamadığı bir şeyin anlamını değiştirebilirsiniz. Bu nedenle, düzenlemelerin ilk yayından sadece 30 dakika sonra yapılabilecek ve içine bazı işaretler yerleştirilecek. Düzenlemeler, insanların metninizde ince ayar yaptığınızı bilmelerini sağlayacak şekilde etiketlenecek - revizyon geçmişi de herkesin görebileceği şekilde mevcut olacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.