Sosyal Medya

Facebook'un bir projesi daha çöp oldu! Son yakın gibi..

Meta, Facebook'un Neighborhoods adlı Nextdoor benzeri ürününü çoğu kullanıcıya sunulmadan önce baltalıyor.

Facebook'un bir projesi daha çöp oldu! Son yakın gibi..

Sosyal ağ, bunu 2020'de Kanada'daki belirli kullanıcılara sunmaya başladı ve onu insanların yerel topluluklarıyla etkileşime girebilecekleri özel bir alan olarak lanse etti. Geçen yıl testlerini genişletti ve Kanada ve ABD'deki çeşitli topluluklara erişim sağladı. Bir Meta ürün yöneticisi tarafından yazılan ve sosyal medya danışmanı Matt Navarra tarafından elde edilen bir gönderinin ekran görüntüsüne göre şirket, Mahalle testini 1 Ekim'de sonlandırıyor. Bu tarihten sonra özellik artık kullanılamayacak.

Yerel topluluklar etrafında dönen gruplar web sitesinde yeni değil, ancak Mahalleler alanları özel özelliklerle birlikte geliyordu. Yakındaki kişilerin onlar hakkında çok fazla bilgi sahibi olmasını istemiyorlarsa, kullanıcıların herkese açık bilgilerini sınırlayabilecekleri ayrı profiller oluşturmalarına olanak tanıyor. Kullanıcılar ayrıca Mahalleler sekmesi aracılığıyla yerel halkla doldurulmuş belirli etkinlikler için gruplar bulabilir.

Facebook'un bir projesi daha çöp oldu! Son yakın gibi..

Ürün müdürü, duyurularında Meta'nın Neighbourhoods'u neden kapattığından bahsetmedi. TechCrunch'a göre şirket, Nextdoor'un ne kadar popüler olduğunu görünce projeye yatırım yaptığını söyledi. Ancak bildirildiğine göre, bu özel alan için yapılacak en iyi şeyin, insanların web sitesinin mevcut Gruplar özelliğini kullanarak kendi yerel topluluklarını oluşturmalarına izin vermek olduğuna karar verildi.      

Bir başka olası açıklama, Meta'nın maliyet düşürme çabalarının bir parçası olarak projeyi kapatıyor olması. Ayrıca kısa süre önce, Mark Zuckerberg'in "yakın tarihte gördüğü en kötü gerilemelerden biri" olarak adlandırdığı şeyi atlatmasına yardımcı olacak bir hareketle bağımsız Facebook Gaming uygulamasını kapattığını duyurdu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.