Sosyal Medya

Twitter web uygulaması beklenen özelliği sonunda alıyor

Twitter web uygulaması takipçileri engellemeden takipten çıkarmanızı sağlayacak bir özellik alıyor.

Twitter web uygulaması beklenen özelliği sonunda alıyor

Twitter aynı gün içinde ikinci özellik testini başlattı. İlk olarak iOS uygulamasında yeni bir tasarım deneyen Twitter şimdi web uygulaması için yeni bir özellik sunuyor. Web için sunulan güncelleme, özellikle çevrimiçi tacize maruz kaldıysanız yardımcı olabilir. Buna göre Twitter web uygulamasında kimseyi engellemeden direkt olarak takipten çıkarmaya başlayabileceksiniz.

Sosyal medya devi son zamanlarda güvenlik ve gizlilik gibi özelliklere yöneldi. İnternette artık en önemli nokta haline gelen güvenlik Twitter'ın da ilgi odağı oldu BU kapsamda web uygulamasına güvenlikle alakalı bir güncelleme sunuldu. Twitter geçtiğimiz günlerde de tweetleri arşivleme özelliği sunmuştu. 

Twitter web uygulaması için yeni bir güncelleme duyurdu

Yeni web uygulaması özellikle uygulamanın kötüye kullanmasıyla mücadelede yararlı olacaktır. Twitter kullanıcıları şu ana kadar rahatsız oldukları hesapları ya bildiriyor ya da engellemek durumunda kalıyorlardı. Takipten çıkarma özelliğiyle kullanıcıların rahatsız oldukları hesaplardan uzaklaşmak için artık yeni bir seçenekleri daha olacak.

Twitter'ın sunduğu bu "sosyal gizlilik" özelliğiyle geçen hafta yayınlanan raporlar da doğrulanmış oldu. Sosyal ağın takipten çıkarma özelliğini test ettiği geçen haftadan duyurulmuştu.  Twitter Destek sayfası, takipçilerin nasıl kaldırılacağını da açıkladı. Şirket "kendi takipçi listenizin küratörü olun" sloganını kullandı. Bugünden itibaren bir grup insan, takipçilerini web'de engellemeden kaldırabilecek.

İstediğinz takipçiyi kaldırmak için şu adımları uygulamanız yeterli olacak

Profilinize gidin ve Takipçiler'e tıklayın. Üç nokta simgesini tıklayın. "Bu takipçiyi kaldır"ı seçin.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.