Sosyal Medya

Twitter yeni özelliği ile kafaları karıştırdı

Kullanıcıların tweet'leri ortak yazarla yazmasına izin veren bir Twitter özelliği test ediliyor

Twitter yeni özelliği ile kafaları karıştırdı

Twitter, iki hesabın bir tweet'i birlikte yazmasına izin veren yeni bir özelliği deniyor. Şirket buna "CoTweet" adını veriyor ve  şimdilik  "geçici bir deney” olarak ele alınan bu özellik şu anda Amerika Birleşik Devletleri, Kanada ve Kore'de "seçilmiş"  bazı hesaplarla test ediyor. 

Bir CoTweet ile, her iki hesabın zaman çizelgesinde görünecek olan tek bir tweet'in yazarı olarak iki hesap bağlanabilir. Geçen yıl Instagram tarafından tanıtılan ortak çalışma özelliği gibi, CoTweets de tipik Twitter kullanıcılarından çok markalara ve içerik oluşturuculara yönelik  hazırlanmış bir yenilik gibi görünüyor.

Twitter, web sitesinde bu durumu, "CoTweets, yazarların ilgi odaklarını paylaşmalarına, yeni kitlelerin ilgisini çekmek için fırsatların kilidini açmalarına ve yerleşik ortaklıklarını geliştirmelerine yardımcı oluyor" diye açıklıyor. Bu özellik ilk olarak bu yılın şubat ayında bazı ayrıntıları paylaşan tersine mühendis ve geliştirici Alessandro Paluzzi tarafından fark edildi.     

Şimdi, Twitter testi en azından şimdilik genişletti. Bir Twitter sözcüsü, CoTweets'in şu anda "geçici bir deney" olduğunu söyledi, ancak özelliğin daha yaygın olarak kullanılabilir olup olmayacağını veya ne zaman kullanılabileceğini belirtmedi. Sözcü, "İnsanların ve markaların büyümek ve yeni kitlelere ulaşmak ve diğer hesaplarla işbirliklerini güçlendirmek için bu özelliği nasıl kullanabileceğini öğrenmek için sınırlı bir süre için CoTweet'leri test ediyoruz" dedi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.