Sosyal Medya

Twitter’da tarihi temizlik günleri başladı

Popüler sosyal medya platformu Twitter, bot / spam hesaplara karşı daha önce eşi benzeri görülmemiş bir temizlik operasyonuna başladı.

Twitter’da tarihi temizlik günleri başladı

Elon Musk tarafından satın alınmasının ardından her gün başka bir şekilde haber olan Twitter, belki de son zamanlarda ilk defa sadece kendi işleriyle alakalı bir konudan dolayı haber oluyor. Bizzat Elon Musk tarafından yapılan açıklamayla ortaya çıkan yeni bilgiye göre, Twitter daha önce hiç girişmediği kadar büyük ölçekli bir temizliğe başladı.

Tabi söz konusu temizliğin odağında bot veya sahte hesapların olduğun da belirtelim. Elon Musk tarafından paylaşılan bir tweet ile yapılan açıklamaya göre, bu süreç sonunda yüksek takipçili hesaplar bir anda binlerce hatta on binlerce takipçisinin yok olduğunu görebilir. Nitekim bu açıklamalardan önce yaklaşık 120 milyon takipçisi bulunan Elon Musk’ın da takipçi sayısının 150.000 kişi kadar azaldığı ifade edildi.

Twitter’da tarihi temizlik günleri başladı

Öte yandan son zamanlarda Apple ile yaşadığı gerilim ile de adından bahsettiren Elon Musk, özellikle Apple’ın Twitter’ı App Store’dan kaldıracağına yönelik iddialarıyla işi apayrı bir boyuta taşımıştı. Ancak bu açıklamaların ardından ani bir şekilde Apple Genel Merkezi’ni ziyaret eden ve genel merkezin bahçesinde Apple CEO’su Tim Cook ile bir yürüyüş yapan Elon Musk, iki şirket arasında bazı yanlış anlaşılmaların olduğunu ancak söz konusu ziyaretle birlikte bu yanlış anlaşılmaların ortadan kaldırıldığını söyledi. Bakalım önümüzdeki günlerde Twitter daha ne gibi ilginç olaylarla gündeme gelecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.