Sosyal Medya

Twitter'da yeni bir dönem başlıyor! İşte "Topluluklar" özelliği

Twitter bu aralar platformuna bir çok güncelleme ekliyor. Bunların bir yenisi de bugün geldi.

Twitter'da yeni bir dönem başlıyor! İşte "Topluluklar" özelliği

Twitter, sadece belirli bir kitle ile etkileşim kurmanızı sağlayacak yeni bir özellik duyuruyor. Özelliğin adı "Topluluklar" olarak belirlendi. Facebook gruplarına benzer şekilde sadece belirli bir kitleyle etkileşim kurabileceğiniz özellik kullanıcılar tarafından heyecanla karşılandı.

Communities özelliği sayesinde Twitter daha kişiselleşmiş deneyim sunabilecek diyebiliriz. Facebook ya da Reddit gruplarına benzer şekilde istediğiniz kitle ile etkileşim kurabileceksiniz. 

Twitter, "Topluluklar" isimli yeni özelliğini duyurdu

Twitter'da yeni bir dönem başlıyor! İşte "Topluluklar" özelliği - Resim : 1

 Bu haftadan itibaren Twitter kullanıcıları; #AstroTwitter, #DogTwitter, #SkincareTwitter ve #SoleFood gibi konular hakkında Topluluk davetlerine katılım sağlayabiliyorlar. Sadece belirli bir konu altında toplanan kullanıcılar böylece bilgi kirliliğinden ve kalabalıktan uzaklaşmış oluyor. Kullanıcılar sadece belirli bir konuda konuşmak istedikleri grubu oluşturup belirli bir kitleyle konuşabilecek.

Belli bir topluluğua katıldığınızda takipçlerinize değil o grup içindeki herkese tweet atmış olacaksınız. Ayrıca attığınız tweetler sadece o gruptaki insanlar tarafından görülebilecek ve yanıtlanabilecek. Yine Facebook grup özelliğine benzer şekilde burada da her grubun kendi moderatörü olacak. Moderatör dilediği gibi gruptan birilerini atabilecek ya da düzenleyebilecek. Şirketten yapılan açıklamada, “Topluluklar şimdilik yalnızca davetlidir, ancak insanların parçası olmak istedikleri Toplulukları keşfetmeleri ve bunlara katılmaları için yollar üzerinde çalışıyoruz” ifadeleri kullanıldı. Twitter bir kaç günden platformuna yeni özellikler sunmada hiç hız kesmiyor diyebiliriz. Yeni özellik de bu kapsamda kullanıcıların ilgisini çekecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.