Sosyal Medya

WhatsApp dalga konusu oldu! Hakettiler!

Dünyanın en çok kullanılan internet tabanlı mesajlaşma servisi WhatsApp'ın iPhone için yaptığı yeni güncelleme dalga konusu oldu.

WhatsApp dalga konusu oldu! Hakettiler!

WhatsApp, dünyanın en büyük online mesajlaşma platformlarının başında geliyor. Facebook tarafından satın alındıktan sonra çok daha başarılı bir grafik çizen ve kullanıcı sayısını katlayan WhatsApp zaman zaman yaptığı güncellemelerle de gündeme gelebiliyor, tıpkı bugünkü haberimize konu olduğu gibi.

Amerikalı teknoloji şirketinin bir başka Amerikan markası olan Apple'ın iPhone modeli için geliştirdiği güncellemede, sohbet balonlarının köşeli tasarımdan daha yuvarlak, oval bir tasarıma geçtiği görülüyor. Bununla birlikte söz konusu değişikliği anlayabilmek için çok dikkatli olunmalı. Aksi halde fark etmek bir hayli zor. İşte bu nedenle de, WhatsApp'ın bu çalışmasını ayrı bir güncelleme olarak görülmesi pek mümkün değil ve bu nedenle de takipçileri tarafından dalga konusu oldu.

WhatsApp dalga konusu oldu! Hakettiler!

WhatsApp'ın üzerinde çalıştığı bir diğer güncelleme ise, tepkiyi yansıtabilen emojiler. Kullanıcıların kendi tepkilerini emojilere yansıtabileceği bu emojiler, kullanıcıların nasıl bir tepki vereceği büyük merak konusu.

Son olarak, WhatsApp geçtiğimiz günlerde iPhone’a özel bir başka güncelleme haberi paylaşmış ve yeni özelliği sayesinde iPhone’dan Android’e geçmek isteyen kullanıcıların veri kaybı yaşamadan WhatsApp verilerini bu platforma geçirebileceğini duyurmuştu. Bununla birlikte gelen verilere göre, geçişin tam tersi istikamette daha yoğun olduğu yani Android’den iOS’a veri taşımak isteyen kullanıcıların çoğunlukta olduğu da bilinen bir durum.

Yorumlar
Misafir
Boş haber
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.