Sosyal Medya

Twitter’ın tweet düzenleme aracı nasıl çalışacak?

Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından biri olan Twitter’ın üzerinde çalıştığı yeni özelliği “tweet düzenleme” hakkında yeni bilgiler var.

Twitter’ın tweet düzenleme aracı nasıl çalışacak?

Twitter için dünyanın en çok kullanıcıya sahip sosyal medya uygulaması demek doğru olmaz. Ancak bu platformun dünyanın en etkili sosyal mecrası olduğu tartışmasız bir gerçek. Çoğu zaman gündemin belirlendiği, dünyanın en etkili insanlarının bizzat açıklamalarını paylaştıkları bu platform, günden güne gelişmeye ve kendini yenilemeye devam ediyor.

Bilindiği üzere Twitter’ın üzerinde çalıştığı son yeniliği tweet’lerin düzenlenmesi. Birçok kullanıcının canını sıkan yazım yanlışlarının, ufak bilgi hatalarının düzeltilememe sorununa bir çare olacağı düşünülen bu yeni özellik, aslında pek de sanıldığı gibi kullanılamayacak olabilir.

Twitter’ın tweet düzenleme aracı nasıl çalışacak?

Öncelikle tweet düzenleme aracının nasıl çalışacağından bahsedelim. Birçok ünlü duyum hesabı tarafından paylaşılan görsellerden anlaşıldığı kadarıyla, tweet’i düzenle düğmesine basıldıktan sonra 30 dakika içerisinde gerekli düzeltmelerin yapılması gerekecek. Üstelik bu düzeltme işlemi sadece 1 kez yapılacak ve düzeltme işlemi tamamlandıktan sonra eski tweet beğenilip retweet edilemeyecek.

Gelelim en önemli konuya. Twitter’a yakın kaynaklardan alınan bilgilere göre, tweet düzenleme özelliği herkese sunulan bir yenilik olmayacak. Bu özellikten yararlanabilmek için Twitter Blue abonesi olmak gerekebilir. Twitter Blue aboneliğinin şu an için sadece Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Avustralya ve Yeni Zellanda’da uygulamada olduğu düşünüldüğünde ise, dünyanın birçok bölgesinin bu özellikten en azından şu an için mahrum kalacağını söyleyebiliriz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.