Sosyal Medya

WhatsApp, beğenilen bu özelliğin süresini uzattı

WhatsApp, gönderdiğiniz mesajları karşıdan silmeniz için size çok daha fazla vakit sunacak.

WhatsApp'ta mesaj silme süresi uzatıldı

Android için WhatsApp betanın V2.18.69 sürümü, 'herkes için silmek' süresini uzattı. Şirket, 7 dakika veya 420 saniye süresi olan silme işlemini 4096 saniyeye yani yaklaşık 68 dakika 16 saniye kadar genişletti. Bununla birlikte WhatsApp, Android'e V2.18.70 adlı iki yeni güncelleme ekledi ve bu da, GIF çökmelerine yönelik düzeltmeler getiriyor. Ayrıca 2.18.71 güncellemesi, bir sohbet penceresinde sesli not simgesi gönderme değişiklikleri ekliyor.

Yeni genişletilmiş 'herkes için sil' mesajı için 7 dakikalık süre yeterliydi ancak 68 dakika da oldukça iyi bir süre. Artık kullanıcılar, iletileri alıcının görüntülememesi durumunda, silip silmesine karar vermek için daha fazla zaman ayıracak. 68 dakikalık sürede alıcı mesajı görüntülediği takdirde silme seçeneğine sahip olmayacaksınız.

WhatsApp, beğenilen bu özelliğin süresini uzattı - Resim : 1

Ayrıca WhatsApp, 2.18.67 beta sürümünde etiketlerin diğer sohbetlere iletilmesi imkânını ekledi ve ayrıca bazı emoji ikonlarını değiştirdi. 2.18.69 beta GIF çökmelerine neden olsa da, WhatsApp hızlı bir şekilde V2.18.70 beta sürümündebu sorunu giderdi ve 2.18.71 güncellemesi ile sesli not göndermeye karar vermeden önce kilitleme özelliği eklendi.

WhatsApp, beğenilen bu özelliğin süresini uzattı - Resim : 2

Bu kilit özelliği, kullanıcı yanlışlıkla sesli not gönderdiği zamanda kullanışlı olacaktır. Sesli notu kilitlemek için sohbet sırasında "mikrofon" simgesine dokunmanız gerekecek ve 0.5 saniye sonra WhatsApp, kilitli bir mikrofon düğmesi bulunan yeni bir kullanıcı arayüzü öğesi gösterecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.