WhatsApp beklenen özelliği kullanıcılarına sunuyor

WhatsApp, kullanıcılarının uzun süredir beklediği bir özelliği kullanıma sunmaya karar verdi. İşte detaylar.

WhatsApp beklenen özelliği kullanıcılarına sunuyor

Bildiğiniz gibi günümüzde dünyanın en ünlü mesajlaşma uygulaması WhatsApp. Söz konusu uygulama her ne kadar bir dönem kan kaybı yaşasa da kullanıcı sayısı olarak en yakın rakibi olan Telegram’ın fersah fersah önünde yer alıyor.

Ancak Meta şirketi, sahibi olduğu bu mesajlaşma platformunun kullanım deneyimini en yukarı çıkarmak adına çalışmalarına devam ediyor. Buna göre WhatsApp, kullanıcılarının uzun zamandır beklediği bir özelliği sonunda devreye alabilir. İşte haberin detayları!

WhatsApp beklenen özelliği kullanıcılarına sunuyor

Gelen haberlere göre şirket yetkililer, son görülmenin sadece bazı kişiler tarafından görünmesini test ediyor. Böylece son görülme için açık veya kapalı olmak üzere yalnızca iki seçenek arasında sıkışıp kalmak yerine, son görülmemizin kimler tarafından görülebileceğini de seçebileceğiz. Bu oldukça önemli bir nokta ancak şirketin sürprizleri bununla sınırlı değil.

Denemede olan bir başka özellik ise kişisel avatarlar. Buna göre ilgili güncelleme sunulduğu zaman kullanıcılar kendi avatarlarını oluşturup profil fotoğrafı haline getirebilecekler. Hatta oluşturulan bu avatarlar, yazışma esnasında çıkartma olarak da kullanılabilecek. Ancak bu özelliklerin henüz test aşamasında olduğunu bir kez daha hatırlatmakta fayda var. Yani bugünden yarına gelecek güncellemelerden bahsetmiyoruz. WhatsApp güncellemeleri hakkında detaylar geldikçe sizlerle paylaşmaya devam ediyor olacağız.