Sosyal Medya

WhatsApp çöktüğünde kar eden yine Telegram oldu!

Pazartesi günü yaşanan WhatsApp çöküntüsünde kullanıcılar akın akın Telegram uygulamasına yönelmişler.

WhatsApp çöktüğünde kar eden yine Telegram oldu!

Anlık mesajlaşma uygulaması Telegram, Pazartesi günü Facebook kesintisi sırasında 70 milyondan fazla yeni kullanıcı kazandığını duyurdu. Dünyanın dört bir yanındaki insanların yaklaşık altı saat boyunca önemli mesajlaşma servislerinden yoksun kaldığı günde kar eden yine Telegram oldu.

WhatsApp ne zaman bir sorunla karşılaşsa işin kaymağını Telegram yiyor diyebiliriz. Yaşanan Facebook, Instagram ve WhatsApp çöküntüsünün ardından tekrar kar eden yine Telegram oldu.

WhatsApp çöküntüsü yaşandığında kullanıcılar akın akın Telegram'a geçti

Birkaç gün önce Facebook, Messenger, sosyal medya platformu Instagram ve mesajlaşma hizmeti WhatsApp dahil olmak üzere tüm hizmetlerine küresel olarak erişilemedi. Yaklaşık altı saat boyunca ağında bir kesinti yaşadı. Telegram'ın kurucusu Pavel Durov, "Telegram'ın günlük büyüme hızı, normal bir büyüme sırasını aştı. Bir günde diğer platformlardan 70 milyondan fazla müşteri aldık" ifadelerini kullandı.

Telegram kısa süre önce bir milyar indirmeyi aşmıştı. Uygulamada bu yılın başlarında, aylık 500 milyondan fazla aktif kullanıcı vardı. Facebook'un sorunundan yararlanan sadece Telegram değil. WhatsApp ve Telegram'ın rakibi olan Signal, güvenli mesajlaşma hizmeti için platforma milyonlarca yeni kullanıcının katıldığını da söyledi. Telegram ve Signal'ın Facebook pahasına milyonlarca yeni kullanıcı kazanması son zamanlarda çok sık yaşanmaya başladı. WhatsApp gizlilik politikası döneminde yaşanan karmaşada da onlarca kullanıcı kazanan uygulamalar WhatsApp'ın zor dönemlerinde yükselen isimler arasında yer alıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.