Sosyal Medya

WhatsApp uygulamasının tasarımı tamamen değişiyor!

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp tamamen yeni bir tasarım alıyor. İşte detaylar.

WhatsApp uygulamasının tasarımı tamamen değişiyor!

WhatsApp gizlilik sözleşmesi haricinde yeni bir şeyle gündemde. Mesajlaşma uygulamasının tasarımı tamamen değişiyor. Yeni tasarımda sohbet baloncukları normalde göründüğünden daha farklı olacak.

 

WhatsApp iOS uygulamasında tasarım değişikliğine gidiyor

WhatsApp uygulamasının tasarımı tamamen değişiyor! - Resim : 1

WhatsApp tasarımda farklılığa gidiyor. Şirket, iOS uygulamasına yeni bir tasarım güncellemesi sunacak. Yeni güncelleme ile iOS uygulamasında sohbet baloncuklarının tasarımı değişecek. Uygulamada baloncukların rengi, tarzı ve büyüklüğü daha farklı bir tasarımla karşımıza çıkacak.

Sohbet baloncukları söz konusu güncellemeyle daha yuvarlak kenarlara sahip oacak. Sohbet baloncuklarının renklerinde de farklılıklar olacak. WhatsApp ayrıca bir süredir mesajlara "emoji ile tepki verme" özelliği üzerinde de çalışıyor. Bu özellik Discord ve Instagram gibi platformlarda mevcut. Popüler mesajlaşma uygulaması da sohbetlere emoji ile yanıt verilmesine izin verecek.

iOS uygulamasına gelen güncellemelerin ne zaman geçerli olmaya başlayacağı henüz belli değil. Ancak farklı yerlerden konuyla ilgili raporlar gelmeye başladığına göre yeni tasarımın kullanıcılara ulaşması çok uzun sürmeyecektir. WhatsApp bir süredir itibarını geri kazanmak için platformunda farklı değişikliklere gidiyor. Gizlilik sözleşmesi ile fazlasıyla kullanıcı kaybeden uygulama farklı özelliklerle platformunu geliştirmeye çalışıyor.

Bir sürü tartışmaya sebep olan gizlilik sözleşmesi konusu ise en son WhatsApp'ın geri adım atmasıyla çözüme ulaştı diyebiliriz. Gizlilik sözleşmesini dileyen kullanıcılar kabul ederken dileyen kişiler ise kabul etmeme hakkına sahip olacak.

Yorumlar
Angelq
Ya İOS'a güncelleme gelecekse biz ne yapalım?😒😒😒😡🤬🤬🤬🤬🤬
Cevapla
Alanya
İşin bokunu çıkartana kadar kaşıyacaklar bu Whatsapp ı.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.