Sosyal Medya

WhatsApp'a bir darbe Mark Zuckerberg'den geldi! Facebook CEO'su bakın ne kullanıyor?

Facebook sızıntısı ile Mark Zuckerberg'ün telefon numarası ortaya çıktı. Numara üzerinde yapılan araştırma sonucu CEO'nun WhatsApp dışında uygulama kullandığı açıklandı.

WhatsApp'a bir darbe Mark Zuckerberg'den geldi! Facebook CEO'su bakın ne kullanıyor?

Facebook geçtiğimiz günlerde skandal bir olaya imza atmış ve aralarında Türk kullanıcılarının da olduğu tam 533 milyon kullanıcısının verisini sızdırmıştı. İnternette ücretsiz olarak yayınlanan bu veriler arasında Facebook'un CEO'su Mark Zuckerberg'ün de telefon numarası yer alıyordu.

Zuckerberg de Signal kullanıyor

Ünlü CEO'nun telefon numarasının sızması ile verilere ulaşanlar Zuckerberg'ün hangi mesajlaşma uygulamasını kullandığını da ortaya çıkartı. WhatsApp'ın sahibi olan Zuckerberg'ün, rakip firma olan Signal'i kullandığı ekran görüntüleri ile kanıtlandı.

WhatsApp'ın yeni gizlilik sözleşmesinden sonra Signal'e kullanıcılar adeta akın etmişti. Dünyanın en güvenli mesajlaşma uygulaması olarak gösterilen Signal, görünüşe göre Facebook ekibi tarafından da kullanılıyor.

533 milyon kullanıcısının ve CEO'sunun verilerini sızdıran Facebook cephesinden şimdilik bu konuyla ilgili açıklamanın gelmediğini belirtelim. Son yılların en büyük veri sızıntısı olayına imza atan Facebook'u zor günlerin beklediği ortada. Cambridge Analytica skandalı sonrası yargıçlar önünde ifade veren Zuckerberg, gizlilik konusunda önemli adımlar atacağını söylemişti. Ancak yaşanan son sızıntı maalesef ki yeterli önlemlerin alınmadığını gösteriyor.

Sizce Facebook bu durum karşısında kendini aklayabilir mi? Veri sızıntısı olayları Facebook'a olan bakış açınızı değiştirecek mi? Gelin yorumlarda tartışalım.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.