Sosyal Medya

WhatsApp'a grup görüntülü görüşme özelliği geliyor

Yeni fonksiyonlarla güncellenen WhatsApp'a grup görüntülü görüşme ve çıkartmalar özelliği geliyor.

WhatsApp'a grup görüntülü görüşme özelliği geliyor

Facebook tarafından düzenlenen F8 etkinliğinde sosyal ağın alt markaları ile ilgili birçok yenilik duyuruldu. Bunlardan biri de WhatsApp'a gelen grup görüntülü görüşme ve çıkartmalar özelliği oldu. Etkinlikte konuşan WhatsApp yöneticisi Mubarik Imam, işletmeler için bazı yeni özelliklerin, görüntülü grup görüşmesi ve çıkartmalar fonksiyonlarının önümüzdeki aylarda kullanıma sunulacağını açıkladı.

Açıklamalar içinde en fazla ilgi uyandıranı ise görüntülü grup görüşme özelliği oldu. Dünya çapındaki günlük kullanıcı sayısı 450 milyona ulaşan WhatsApp üzerinde her gün 2 milyar dakikanın üzerinde sesli ve görüntülü görüşme yapılıyor. Ancak bugüne kadar kişiler arasında yapılabilen bu videolu görüşmeler kısa bir süre sonra gruplar içinde de yapılabilecek. Açıklanan bilgilere göre ilk etapta 4 kişiye kadar grup görüntülü görüşmesi yapılabilecek.   

Öte yandan anında mesajlaşma uygulamasına kullanıcıların çok seveceği çıkartmalar özelliği de geliyor. Bu sayede mesaj gönderirken eğlenceli ve şirin çıkartmalar da kullanılabilecek. Bu hamle ile WhatsApp, Line ve WeChat gibi rakiplerini yakalayacak.

 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.