Sosyal Medya

WhatsApp'ın CEO'su istifa ediyor!

Anında mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ın kurucusu ve şirketin CEO'su Jan Koum, görevinden istifa etme kararı aldığını duyurdu.


Facebook'un alt markası olan WhatsApp'ta istifa depremi. WhatsApp'ın CEO'su ve kurucusu olan Jan Koum, Facebook üzerinden paylaştığı mesajda, "Teknoloji dışında bana keyif veren şeylere vakit ayırabilmek adına bir süre çalışmaya ara vereceğim" dedi. Ancak ABD'de yayınlanan Washington Post gazetesi, Koum ile WhatsApp'ı 2014'te 19 milyar dolara satın alan Facebook yönetimi arasında anlaşmazlıklar olduğunu yazdı ve Koum'un bu anlaşmazlıklar nedeniyle istifa kararını aldığını belirtti.

Washington Post gazetesinin haberine göre, Koum Facebook'tan gelen kriptolama kriterlerinin gevşetilmesi ve Facebook - WhatsApp arasındaki kişisel veri alışverişinin güçlendirilmesi taleplerine karşı çıkıyordu. Koum paylaştığı Facebook mesajında "Ekibimiz her zamankinden daha güçlü ve muhteşem işler başarmaya devam edecekler… WhatsApp'a dışarıdan da olsa desteğimi vermeye devam edeceğim" dedi.

Son dönemde sıkıntılar vardı

Facebook'un veri skandalının ortaya çıkması firmanın sahip olduğu diğer uygulamalara çevrilmişti. Instagram ve WhatsApp gibi dünya çapında bilinen ve kullanılan uygulamaları bulunan Facebook'un bu uygulamalar üzerinden topladığı verileri nasıl kullandığı konusunda soru işaretleri bulunuyor. Resmi bir açıklama yapılmı olmasa da Jan Koum'un bu verilerle ilgili sorunlar yüzünden istifa etmiş olması mümkün görünüyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.