WhatsApp'ın yeni özelliğine bayılacaksınız!

WhatsApp güncellemelerinin hızıyla tanınıyor – örneğin, kullanıcılara kısa süre önce oynamaları için emoji tepkileri verildi – ve görünüşe göre başka bir önemli değişiklik kapıda.

WhatsApp'ın yeni özelliğine bayılacaksınız!

WABetaInfo’nun fark ettiği üzere, Android için WhatsApp uygulamasının en son beta sürümü, yakında kişilerinizin dinlemesi için durumunuz olarak sesli mesajlar gönderebileceğinizi gösteren kod içeriyor. Bu özellik henüz beta test kullanıcıları için bile yayınlanmadı – ancak WABetaInfo tarafından paylaşılan bir ekran görüntüsü, durumunuzu ayarlamak için şu anda mevcut olan metin, fotoğraf ve video seçeneklerinin yanında bir mikrofon düğmesi gösteriyor.

Şu anda WhatsApp'ta bir konuşmanın içinde sesli not veya ses dosyası gönderebilirsiniz, ancak bunları toplu olarak kişilerinizle daha geniş bir şekilde paylaşamazsınız. Ancak bu yeni özellik kullanıma sunulmaya başladığında bu iş de değişecektir.

WhatsApp'ın yeni özelliğine bayılacaksınız!

WhatsApp durum işlevi artık Snapchat ve Instagram'daki hikayeler özelliğine benzer hale gelecek şekilde gelişti: bir satır metin, bir resim veya kısa bir video yayınlarsınız ve 24 saat boyunca bağlantıda olduğunuz kişiler tarafından görülebilir. Dilerseniz durumunuzu yalnızca belirli sayıda kişinize gösterebilirsiniz. Bu zaman sınırları ve gizlilik ayarları, muhtemelen sesli durum güncellemeleri için de geçerli olacaktır, ancak uygulamanın içinde tam olarak nasıl gösterileceği hala bilinmiyor.

WhatsApp zaman içinde temel bir mesajlaşma uygulamasından kendi başına bir sosyal medya platformuna daha çok benzeyecek şekilde geliştirildi ve durum belirleyebilmek bunun büyük bir parçası. Elbette bu tam olarak bir Facebook özellikleri benzeşmesi değil, ama zamanla ona yaklaşıyor gibi görünüyor.