Sosyal Medya

YouTube yorumlarınıza dikkat edin! 24 saatlik ceza kuralı geliyor!

TechCrunch’ın haberine göre, YouTube bugün topluluk kurallarını ihlal eden kötü yorumlarla ilgili bazı güncellemeler sunuyor.

YouTube yorumlarınıza dikkat edin! 24 saatlik ceza kuralı geliyor!

Uygulama önceden, “saygı çerçevesindeki" etkileşimleri teşvik etmek için açılır pencereler gibi araçlar kullanıyordu, ancak şimdi uyarılar ve zaman aşımları ile biraz daha iddialı bir yaklaşım benimsiyor.

YouTube, kötü kullanım amaçlı yorumları tespit edip kaldırdığında, kullanıcıya topluluk kurallarını ihlal ettiği konusunda bildirimde bulunuyor. Aynı kişi kötü niyetli yorumlar göndermeye devam ederse, bir "zaman aşımı" cezası alacak ve 24 saat boyunca başka yorum bırakamayacak. Kullanıcılar, yorumlarının kaldırılmaması gerektiğine inanıyorsa bir geri bildirimde bulunabilecek ancak YouTube, bunun alınan 24 saatlik engelin kaldırılmasına yardımcı olup olmayacağı ile ilgili bir açıklama yapmadı.

YouTube yorumlarınıza dikkat edin! 24 saatlik ceza kuralı geliyor!

Bugün kullanıma sunmadan önce, YouTube özelliği denedi ve etkili buldu. Şirket yayınladığı bir blog gönderisinde "Testlerimiz, bu uyarıların/cezaların kullanıcıların tekrar ihlal edici yorumlar bırakma olasılığını azalttığını gösterdi" diye yazdı.

YouTube, sosyal medyadaki en zehirli yorum bölümlerinden birine sahip olmasıyla biliniyor ve ayrıca bu yorumlar sahte reklamlar, kripto ve daha fazlasını sunan botlarla dolup taşıyor. Bu sorunu çözmek için YouTube, "spam'ı tespit etmek ve kaldırmak için otomatik algılama sistemlerini ve makine öğrenimi modellerini iyileştirdiğini" söyledi. 2022'nin ilk yarısında 1,1 milyardan fazla spam içeren yorumu kaldırdığını kaydetti ve spam gönderenler taktik değiştirdikçe makine öğrenimi modellerinin sürekli geliştiğini söyledi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.