Zuckerberg beklenen müjdeyi verdi!

Son zamanlarda Metaverse evrenine yaptığı yatırımlarla adından bahsettiren Meta şirketinin kurucusu Mark Zuckerberg, yeni sanal gerçeklik gözlüğünün çıkış tarihini açıkladı.

Zuckerberg beklenen müjdeyi verdi!

Sanal gerçeklik gözlükleri her ne kadar gerçekten ileri teknoloji cihazlar olsalar da, henüz hak ettikleri ilgiyi görmekten çok uzaktalar. Bu durumun temel sebebi ise, her ne kadar bu cihazlar ileri teknoloji özelliklere sahip olsalar da, kullanım alanlarının yeterince geniş olduğunu söylemek çok mümkün değil.

Bakıldığında oyunlarda kullanım imkanı son derece sınırlı olan bu cihazlar, birkaç güzel çevre gezintisi ya da bazı heyecan verici doğa olaylarının seyirleri dışında çok fazla ilgi çeken içeriklere sahip değiller. Zaten bu türden içeriklerin birkaç defa tekrar edilmesi halinde de, kullanıcıların kısa sürede sıkıldıkları da bir gerçek. Öte yandan bu durumu değiştirebilecek çok önemli bir pazar var: Metaverse.

Zuckerberg beklenen müjdeyi verdi!

Metaverse teknolojisine adeta takıntılı olan ve bu uğurda tüm şirketlerini birleştirmek amacıyla kurduğu üst markasına bile Meta ismini veren Mark Zuckerberg, sanal gerçeklik gözlüklerini içinde bulundukları bu sarmaldan kurtarabilir. Uzun bir süredir yeni bir sanal gerçeklik gözlüğü üzerinde çalıştığı bilinen dünyanın en büyük teknoloji markalarından biri olan Meta, bu konuda şirket CEO’su Zuckerberg vasıtasıyla bir açıklama yaparak yeni gözlüğün Ekim ayında resmen tanıtılacağını duyurdu.

Yeni gözlük hakkında birkaç ipucu vermeyi ihmal etmeyen ünlü CEO, ismi Meta Quest Pro olarak adlandırılacağı düşünülen sanal gerçeklik gözlüğünün Metaverse evreni için kilit rol oynayacağını ve avatarlar arasında göz teması kurulabilmesi gibi çok ilginç özelliklere sahip olacağını dile getirdi.