Teknoloji TV

1 GB Ramazan hediyesi için neleri feda etmeniz gerekiyor? (video)

Bu videomuzda 1 GB Ramazan hediyesini almak için neler yapmamız gerektiğini anlatıyoruz.

1 GB Ramazan hediyesi için neleri feda etmeniz gerekiyor? (video)

Geçtiğimiz günlerde Ulaştırma Bakanı yaptığı bir açıklama ile tüm mobil opearötlerin abonelerine ücretsiz olarak 1 GB data paketi vereceğini duyurmuştu. 1 GB Ramazan hediyesi olarak bilinen bu paket hem Turkcell, hem Vodafone hem de Türk Telekom için geçerli bir hediye olarak tanıtıldı.

1 GB Ramazan hediyesi için neleri feda etmeniz gerekiyor? (video)

Sosyal medyada bazı kullanıcıların 'yetersiz bir hediye' olarak tanımladığı bu pakete sahip olabilmek için kişisel verilerinizin operatör ve iş ortakları tarafından kullanılmasına izin vermeniz gerekiyor. Yani bu onayı vermezseniz 1 GB hediye paketine sahip olamıyorsunuz. Her ne kadar bu izin sonradan kapatılabiliyor olsa da hediye olarak verilen bir paket için üzerine kişisel verileri istemek de pek hoş bir durum değil.

Bu videomuzda ücretsiz olan 1 GB Ramazan hediyesini alabilmek için ne yapmanız gerektiğini anlatıyoruz. Videomuzda bu paketi alma yöntemimizi Turkcell Dijital Operatör uygulamasını kullanarak anlattık. Vodafone ve Türk Telekom aboneleri de kendi şirketlerinin uygulamalarını kullanarak bu işlemi yapabilir.

Kişisel verilerin kullanılma iznini verip vermemek tamamen size kalmış durumda. Ancak bu izni vermezseniz bu ücretsiz 1 GB paketini alamıyorsunuz. İzni verdikten sonra yine uygulama içinden bu izini kaldırmanız da mümkün. Şimdi gelin 1 GB Ramazan hediyesini nasıl alabileceğinizi anlattığımız videoyu izleyelim:

Destek olmak için Teknolojioku YouTube kanalımıza abone olabilir ve videolarımızı beğenebilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.