Teknoloji TV

Cepte Pro modu ile harika fotoğraflar çekin (video)

Cep telefonu kameralarında Pro modunun nasıl kullanılacağını bu videoda anlatıyoruz.

Cepte Pro modu ile harika fotoğraflar çekin (video)

 Birçok cep telefonu kamerasında bulunan bu mod sayesinde fotoğraf çekerken istediğimiz ayarları özgürce değiştirme imkanı buluruz. Bunlar arasında (üreticiden üreticiye değişmekle beraber) diyafram, enstantane, ISO, netlik mesafesi ve beyaz ayarı gibi seçenekler yer alıyor.

Cepte Pro modu ile harika fotoğraflar çekin (video)

Bu ayarları değiştirerek otomatik modda yakalayamayacağımız fotoğraflar çekebiliriz. Pro modun biz kullanıcılara sunduğu en büyük esneklik budur. Zira otomatik modda cep telefonunun kamera algoritması bizim yerimize karar vererek çekim yapar. Bazen bu çekimler bizim istediğimiz gibi olmaz. İşte bunu değiştirmek ve farklı çekimler yapmak için Pro modu kullanırız.

Bu modun kullanımı orta seviyede de olsa fotoğraf bilgisi gerektirir. Zira değiştirdiğiniz ve yukarıda saydığımız unsurların fotoğrafa olan etkisini bilmek gerekir. Ayrıca deneme yanılma yöntemi ile bu unsurları değiştirdiğinizde neler olacağını siz kendiniz de görebilirsiniz.

Yeni videomuz ile ilgili sorularınızı bu sayfanın altında yer alan yorumlar bölümünde bizlerle paylaşabilirsiniz. Büyüyen Teknolojioku ailesine katkıda bulunmak için YouTube kanalımıza abone olmayı  ve videolarımızı beğenmeyi unutmayın. Desteğiniz bizim için önemli ve bu tarz destekler  size daha fazla içerik üretmek için bize motivasyon sağlıyor.  

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.