En iyi kameralı telefonlar: Her fiyata özel olarak seçtik!

En iyi kameralı telefonlar listemizde sizler için her fiyat segmentine özel olarak seçtiğimiz kamerası güçlü akıllı telefonları listeledik. İşte alınabilecek en iyi modeller.

En iyi kameralı telefonlar: Her fiyata özel olarak seçtik!

Akıllı telefonlarda kamera performansının değiştirilemez bir kriter olduğunu biliyoruz. Çünkü kullanıcı, sosyal medyanın böylesine yaygınlaştığı bir dönemde her anını kaydetmek ve bunu yüksek kalite ile yapabilmek istiyor. Genellikle Çinli üreticilerin uygun fiyatlı yüksek kamera performansına sahip akıllı telefonlar konusunda önemli bir atak yaptığını biliyoruz. Fakat sizler için her fiyat segmentine özel olarak hazırladığımız listemizde, Samsung gibi markaların da her segmentte ön plana çıktığını söyleyebiliriz.

Listemizi genel olarak değerlendirdiğimizde giriş, orta ve üst segment olmak üzere, her fiyat skalasından ikişer model sizler için değerlendirdik. Söz konusu modellerin genel olarak kamera tarafında sunduğu özellikleri baz alarak yorumlama yaptığımızı, işlemci ve pil gibi diğer özellikleri değerlendirmemizin dışında tuttuğumuzu da sizler için belirtelim. İşte Nisan 2023 itibariyle alınabilecek amiral gemisi, orta segment ve giriş segment olarak sıralanan en iyi kameralı akıllı telefonlar.

En iyi kameralı telefonlar: Her fiyata özel olarak seçtik!

Genel olarak listemizi değerlendirdiğimizde, her segmentte Samsung ve Xiaomi modellerinin hakim olduğunu görmekteyiz. Samsung, üstün lens teknolojisi ile rakiplerine fark atarken, Xiaomi ise yapay zekası ile rakiplerinin önüne geçmeye çalışıyor. Listedeki her modelin birbirinden üstün olarak özellikleri yer alıyor. Fakat yalnızca kamera bazında bir değerlendirme yaptığımız zaman, her modelin kafa kafaya olduğunu söyleyebiliriz.

Eğer sizin de bu listede olmasını istediğiniz, kullandığınız ve kamera performansından memnun kaldığınız akıllı telefon varsa, yorumlar kısmında sizlerle paylaşmayı unutmayın. Yeni videolarımızdan haberdar olabilmek için kanalımıza abone olmayı ve bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip etmeyi unutmayın. Takipte kalın.