Teknoloji TV

Erzurum macerasına hazır mısınız? Oyun Canavarı #48

Oyun Canavarı programımızın bu bölümünde Erzurum'da geçen macera dolu yerli bir oyuna göz atıyoruz.

Erzurum macerasına hazır mısınız? Oyun Canavarı #48

Monster Notebook katkılarıyla hazırlanan Oyun Canavarı programımızın 48. bölümünde yerli bir oyun olan Erzurum ile maceraya atılıyoruz. Erzurum'un soğuk ve karlı kışında geçen oyunda dünyaya çarpan bir göktaşının etkilerini araştırıyoruz.

Erzurum macerasına hazır mısınız? Oyun Canavarı #48

Erzurum, Türkiye'nin en soğuk şehirlerinden biridir. Taylan için, kışın ortasında ve yaya olarak Erzurum'un ıssız bölgelerinde seyahat etmek çok saçma bir fikirdi. Taylan'ın henüz farkına varmadığı şey ise, girmek üzere olduğu bölgenin bir göktaşı düşmesinden etkilenmiş olduğudur. Sanki içinde bulunduğu zorlu şartlar yetmiyormuş gibi, şimdi Taylan'ı daha büyük dertler bekliyor.

Erzurum; dondurucu soğuklara, vahşi doğaya, açlığa ve susuzluğa karşı mücadele ettiğin bir hayatta kalma oyunudur. Bu zorlu şartlarla mücadele edebilmek için odun veya kömür toplayıp ateş yakmalı ve kendinizi ısıtmalısınız, uyumak için yatak bulmalısınız, yemek, silah, tıbbi ürünler, yararlı araç gereçler...Kısacası sizi hayatta tutmak için ne gerekiyorsa onu bulmalısınız.

Oyunda farklı modlar bulunuyor. Haritanın büyüklüğü ise 9 metrekare. Oyunun modları ise aşağıda yer alıyor:

HİKAYE : Kahramanın oyun boyunca karşılaştığı olayları ve hikayenin sonunu keşfetmek için Hikaye modunu oynayın.

SERBEST MOD : Eğer hikaye moduyla aynı mekaniklere sahip sonsuz bir oyun modu istiyorsanız, Serbest mod tam size göre. Eğer oyuncu ölürse, en son kayıttan devam edebilir. Tam anlamıyla sonsuz bir oyun modudur.

MEYDAN OKUMALAR : Bu bölüm, daha zor bir oyun deneyimi isteyen tecrübeli oyuncular içindir. Çeşitli türde meydan okumalardan birini seçerek kendinizi deneyebilirsiniz. Bu türlerden bazıları bitmeyen fırtına, daha soğuk hava, zamanlı görevler, daha fazla yırtıcı hayvan vb.

Oyun Canavarı programımızın daha önce yayınlanan 47 bölümüne oynatma listesinden ulaşabilirsiniz:

Yeni videomuz ile ilgili sorularınızı bu sayfanın altında yer alan yorumlar bölümünde bizlerle paylaşabilirsiniz. Büyüyen Teknolojioku ailesine katkıda bulunmak için YouTube kanalımıza abone olmayı  ve videolarımızı beğenmeyi unutmayın. Desteğiniz bizim için önemli ve bu tarz destekler  size daha fazla içerik üretmek için bize motivasyon sağlıyor.  

Yorumlar
wasd kullan
Allah aşkına gerçekten ok tuşlarıyla yürüdün, sonra shift e basıp koşmak için sağ elini mousedan kaldırıp yukarı tuşuna, sol elini ok tuşlarından kaldırıp, sol taraftaki shifte geçirip düz bir süre koştuktan sonra, sağ elini yukarı tuşundan kaldırıp mousea, sol elini sol shiftten kaldırıp ok tuşlarına mı geçirdin?
Cevapla
yakup
sistem özellikleri ne ister minumum ve maksimum belirtseniz iyi olurdu
Cevapla
DANİEL DALMAÇYALI ITALIAN 101
YAW, BU OYUN MOBİL OLARAK OYNANIYOR MU? BEN İNDİREMEDİM DE ÇÜNKÜ.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.