Teknoloji TV

Tablette Cyberpunk 2077 oynadık İşte GeForce Now deneyimi!

GeForce Now platformunu deneyimlediğimiz yeni videomuz ile karşınızdayız.

Tablette Cyberpunk 2077 oynadık İşte GeForce Now deneyimi!

Geçtiğimiz aylarda dünya çapında belli ülkelerde kullanıma sunulan GeForce Now hizmeti 15 Mart 2021 tarihi itibariyle Türkiye'de de kullanıma açılacak.

Türkiye'deki GeForce Now altyapısı Turkcell GamePlus tarafından sağlanıyor. Yani sunucuların Turkcell tarafından sağlandığı bu altyapı üzerinde yüzlerce oyun ve desteklenen birkaç platform yer alıyor.

Tablette Cyberpunk 2077 oynadık İşte GeForce Now deneyimi!

Windows, Mac, Android, Nvidia Shield, Chromebook, Safari Web tarayıcısı (Beta), iPhone ve iPad için GeForce Now sürümü bulunuyor. Ayrıca Android TV platformunda da GeForce Now destekleniyor. Fakat biz Turkcell TV + Ready cihazla yaptığımız denemelerde başarılı olamadık.

GeForce Now bulut tabanlı olarak oyunları oynamayı sağlayan bir platform. Bulut tabanlı olduğu için kullandığınız cihazın donanımının önemi olmuyor. Tüm donanım ihtiyacı bulut sistemi üzerinden karşılanıyor ve siz çok eski bir bilgisayarda ya da tablette bile RTX ve DLSS teknolojilerini kullanarak oyun oynuyorsunuz.

GeForce Now destekleyen platformlar

Platformda sadece sahip olduğunuz oyunları oynayabiliyorsunuz. Yani GeForce Now platformu size oyun temin etmiyor. Steam, GOG, Epic Games ve Ubisoft gibi platformlarda sahip olduğunuz oyunları (ki onların da hepsini değil sistemi destekleyenleri) oynamanızı sağlıyor.

GeForce Now oyunları

Platformun desteklediği oyunlar arasında Fortnite, Tomb Rider, Cyberpunk 2077, Death Stranding, Euro Truck, Smilator 2, Assassin's Creed ailesinin tamamı, Counter Strike, Far Cry, For Honor, Metro: 2033 Redux ve yüzlerce oyun yer alıyor.

GeForce Now iki farklı paketle geliyor: Birinci paket ücretsiz olan Basic paketi. Bu pakette ücretsiz olarak oynuyorsunuz ama 1 saat süre sınırı var ve sıra bekleyerek oynayabiliyorsunuz. Premium paket ise ücretli. Bu pakette RTX desteği var ve sıra beklemiyorsunuz.

GeForce NOW, 60 fps'de 720p için 15Mbps ve 60 fps'de 1080p için 25 Mbps hız ile optimum performansa ulaşır. Bu platformu mobil data ile kullanırsanız harcadığınız veri kotanızdan düşülüyor.

Yeni videomuz ile ilgili sorularınızı bu sayfanın altında yer alan yorumlar bölümünde bizlerle paylaşabilirsiniz. Büyüyen Teknolojioku ailesine katkıda bulunmak için YouTube kanalımıza abone olmayı  ve videolarımızı beğenmeyi unutmayın. Desteğiniz bizim için önemli ve bu tarz destekler  size daha fazla içerik üretmek için bize motivasyon sağlıyor.  

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.