Teknoloji TV

Fenomenler bunu kullanıyor: Adobe Photoshop Camera

Bu videomuzda fenomenlerin kullandığı Adobe Photoshop Camera uygulamasını inceledik ve özelliklerine göz attık.


Son yıllarda sosyal medyanın yükselişe geçmesiyle beraber daha iyi, daha güzel ve daha eğlenceli fotoğraf çekmenin önemi de ortaya çıktı. Bugüne kadar orta ve ileri seviye fotoğraf ve Photoshop bilgisi ile yapılabilen bu işlem bazı uygulamalar yardımı ile kolay bir hale geldi. 

Bu uygulamalardan biri olan ve ünlü yazılım Photoshop'un mucidi tarafından geliştirilen Adobe Photoshop Camera adından da anlaşılacağı üzeri bazı Photo shop uygulamalarını telefon kameralarına getiriyor. 

Fenomenler bunu kullanıyor: Adobe Photoshop Camera

Hem iOS hem Android sürümü bulunan uygulama belli teknik gereksinimlere ihtiyaç duyduğundan her Android cihazda çalışmayabiliyor. Birçok iPhone modelinde çalışabilen Adobe Photoshop Camera uygulamasını ücretsiz olarak telefonunuza yükleyebiliyorsunuz.  Zaten Google Play Store'dan uygulamayı yüklemek istediğinizde eğer telefonunuzla uyumlu değilse size uyarı verip yüklenmiyor. 

Adobe Photoshop Camera uygulamasının Android sürümünü buradan, iOS sürümünü ise buradan telefonunuza indirebilirsiniz. 

Uygulama içinde Lens adı verilen hazır efektler bulunuyor. her bir Lens kendi içinde birden fazla efekte sahip. bazı Lensler 3 bazıları 4 bazıları ise 5 farklı efekti uygulama imkanı sunuyor. Temelde fotoğraf çekebilen uygulama eğer uyumlu bir Lens ile çektiyseniz bu fotoğrafları videoya da çevirebiliyor. Çekim sonrasında fotoğraf ve videolarınızı farklı uygulamalar ile (mesela Instagram) paylaşım yapabiliyorsunuz.

Onlarca farklı Lens'in yani filtrenin bulunduğu uygulamanın Lens Kütüphanesi (Lens Library) bölümünde bulunan Lensleri yükleyerek kendi filtre kitaplığınızı oluşturabiliyorsunuz. Ayrıca eğer Photoshop bilginize güveniyorsanız siz de Lens Üreticisi olarak Adobe'a başvuruda bulunabiliyorsunuz (bunun için gerekli olan form Lens Kütüphanesi içinde yer alıyor).  Elbette bu imkana kavuşmak için Adobe'un sizi onaylaması ve Lens Üreticisi listesine girmeniz gerekiyor. Anlatması bizden başvurması sizden. 

Yapabileceklerinizin hayal gücünüzle sınırlı olduğu Adobe Photoshop Camera deneyimimizi aktardığımız videoyu aşağıda izleyebilirsiniz:

Adobe Photoshop Camera ile ilgili görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlerle paylaşabilirsiniz. Büyüyen Teknolojioku ailesine katkıda bulunmak için YouTube kanalımıza abone olmayı  ve videolarımızı beğenmeyi unutmayın. Desteğiniz bizim için önemli ve bu tarz destekler  size daha fazla içerik üretmek için bize motivasyon oluyor.  

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.